szukaj  |   kontakt

Kamila Kraus - Brajlem
Rafał J. I. Kowalewski - Erotyk
Dorota Wasilewska - Ballada o smutnej szmacie

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » YAPA 2007 » Żeby nie piekło
Foto galeria - Żeby nie piekło - YAPA 2007 - XXXII Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej

Żeby nie piekło - YAPA 2007Żeby nie piekło - YAPA 2007Żeby nie piekło - YAPA 2007
Żeby nie piekło - YAPA 2007Żeby nie piekło - YAPA 2007Żeby nie piekło - YAPA 2007
Żeby nie piekło - YAPA 2007Żeby nie piekło - YAPA 2007Żeby nie piekło - YAPA 2007

 

Żeby nie piekło - to bardzo liczny, łódzki zespół, który bez wątpienia przykuł moją uwagę. Nie tylko mi bardzo spodobało się ich granie, gdyż publiczność nagrodziła ich wyjątkowo długimi i gromkimi brawami. Jako pierwszą zaprezentowali piosenkę żeglarską "Do Neptuna", podczas której jeden z wykonawców świetnie udawał trąbkę... Ten utwór miał w sobie dużą dawkę energii, a poza tym bardzo ciekawe wydało mi się połączenie ich głosów. "Młot na czarownice" był spokojniejszy i tak jakoś mnie wzruszył, sama nie wiem czy tematyką czy rewelacyjnym motywem muzycznym... Czy wspominałam już o tym, że zespół posiada w swoim składzie basistkę? To raczej rzadkość! Przeczytałam, że w grudniu 2004 zespół zadebiutował na XVIII Łódzkim Spotkaniu z Piosenką Żeglarską Szantowiązałka - zdobywając 1 miejsce w kategorii drużyn harcerskich, a także, że ich repertuar oscyluje w okolicach tematyki żeglarskiej, z lekkimi odchyleniami w stronę piosenek turystycznych, a nawet poezji śpiewanej...