szukaj  |   kontakt

Monika Załoga - NokturnAndrzej Wawrzyniak - Podzielimy się milczeniemMATEUSZ RULSKI - Bądź sobą

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2017 » YAPA 2017 - informacje i konkurs
YAPA 2017 - informacje i konkurs

Już za niecałe 3 tygodnie rozpoczyna się najstarszy łódzki festiwal, a jednocześnie największy w Polsce przegląd piosenki studenckiej, turystycznej i folkowej - Yapa. W tym roku spotykamy się między 10 a 12 marca, w starej hali Expo w Łodzi, przy ulicy Stefanowskiego 30.

Sobotni koncert wieczorny będzie w tym roku poświęcony niedawnemu literackiemu nobliście – Bobowi Dylanowi, który jest największą ikoną muzyki folkowej i który inspiruje wiele zespołów z nurtu piosenki studenckiej i turystycznej. Wszyscy, którzy zagrają na scenie w sobotę wieczorem w swojej twórczości odnoszą się do twórczości Boba Dylana. Na łódzką scenę po kilku latach przerwy powróci Lubelska Federacja Bardów – legendarny zespół, w którym występuje między innymi Jan Kondrak i Marek Andrzejewski. Piosenki Boba Dylana w polskim przekładzie zagra również Słodki Całus Od Buby, czy Apolinary Polek. Bywalców Przeglądu z lat 80. na pewno ucieszy obecność Grzmiącej Półlitrówy – zespołu, który swoją muzyczną przygodę zaczynał w domach studenckich Politechniki Łódzkiej. Do Łodzi po kilku latach przerwy wróci również songwriter Mateusz Rulski – Bożek, który kilka lat temu oczarował łódzką publiczność. O bardziej etno - folkową oprawę zadbają takie zespoły jak Celtic Tree, U Pana Boga Za Piecem, czy Siudma Góra (nietypowa pisownia nazwy wzięła się od nazwiska lidera grupy – Zbigniewa Siudego). Na scenę powróci również ulubieniec yapowej publiczności, wyjątkowo charyzmatyczny Ślązak, Egon Alter. Yapa nie zapomina również o miłośnikach piosenki żeglarskiej – w piątek wystąp fenomenalny zespół Shantażyści, którego członkowie nie używają instrumentów, a jedynie swoich głosów.

Dodatkowo zapraszamy Was na koncert przedYapowy, który w tym roku odbędzie się tydzień przed Przeglądem, w Łódzkiej Piwnicy Artystycznej Przechowalnia (04.03.2017). Na koncercie zagrają: Łukasz Jędrys, Sprzedawcy Dymu, Drużyna Wawrzyna.

A na koniec… konkurs! Mamy dla Was trzy pojedyncze zaproszenia na tegoroczną Yapę. Wygrają trzy pierwsze osoby, które na maila maciej[małpa]isak.pl wyślą odpowiedź na pytanie: jaki popularny zespół Bob Dylan nauczył palić marihuanę? Czas start :-) KONIEC KONKURSU, WEJŚCIÓWKI ZOSTAŁY ROZDANE.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę YAPY 2017!