szukaj  |   kontakt

Adsu - Taniec wariataAgata Gałach - Toast pożegnalnyApolinary POlek - Kim jesteś Ojczyzno?

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2013 » YAPA 2013 - Jak pójść w ślady Gwiazd ?
YAPA 2013 - Jak pójść w ślady "Gwiazd"?

38. YAPA zaskoczy nas w tym roku nie tylko szlagierami znanych gwiazd, lecz również jubileuszami i premierami płyt. A będzie co świętować! Swoje 10-lecie obchodzi grupa Zgórmysyny i na dokładkę Cisza Jak Ta zapowiada premierę swojej nowej płyty.

Tradycyjnie na otwarciu YAPY nie może zabraknąć Jerzego Bożyka w tym roku zapowiadającego występ w duecie z siostrzenicą. Wśród gwiazd na scenie zagoszczą także: Dom o Zielonych Progach, Nad Porami Roku, Yes Kies Sirumem, Bohema, Marek Andrzejewski, Na Bani, SCOB, Grzmiąca Półlitrówa, Timur i Jego Drużyna oraz wiele innych.

Yapa to nie tylko cztery koncerty znanych gwiazd piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. To przede wszystkim konkurs młodych, nieznanych dotąd zespołów. Nie lada wyzwanie stawiane jest przed śmiałkami chcącymi pójść w ślady Starego Dobrego Małżeństwa, Bez Jacka, Roberta Kasprzyckiego, Wałów Jagiellońskich, Wolnej Grupy Bukowina, EKT Gdynia, czy Elżbiety Adamiak.

„Już teraz można zgłaszać się do konkursu. Poziom wykonawców co roku nas zaskakuje. Ale należy pamiętać, że wiele zależy od jakości nagrania, które może zepsuć nawet świetny utwór. Na zeszłorocznej Yapie komisja konkursowa zmuszona była odrzucić niemal połowę zgłoszeń i to nie z uwagi na niski poziom, lecz na czas jakim dysponujemy na koncertach"- mówi Mateusz Starzak, członek komisji konkursowej. Przepis na sukces jest więc bardzo prosty: porywający publiczność utwór i dobra jakość nagrania.

Warto przemyśleć propozycję zgłoszenia, bo YAPA to przegląd o wysokim poziomie artystycznym i oddźwięku w całej Polsce. Stanowi wyznacznik i wzór dla szeregu podobnych imprez w kraju. Jaka YAPA taki cały rok piosenki turystycznej!

Na konkurs można zgłaszać się do 28 lutego 2013 logując się lub pobierając formularz zgłoszeniowy ze strony www.yapa.art.pl i wysyłając go na .

 

Organizator:
Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2013
8-10 marca 2013 (pt-nd)
Al. Politechniki 11, Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej.
Kontakt dla widzów: publicznosc@yapa.art.pl