szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry - Ślimak JanuszJacek Kadis - Piosenka do lustraMaciej Turkowski - Przez noc

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » YAPA 2011
Otwórzcie Yapę z nami!

 I oto przed nami kolejna Yapa, i oto czekają na nas nowe wrażenia. A tych na pewno nie zabraknie. Od 11 do 13 marca 2011 będziemy świętować premiery i jubileusze. Trzy premiery i łącznie 75 lat jubileuszowych – atrakcji na scenie nie zabraknie. Znów czekają nas trzy dni i cztery koncerty pełne wrażeń (w tym dwa koncerty konkursowe – zgłoszenia do konkursu początkujących wykonawców są przyjmowane do 3 marca).

W tym roku bawić się będziemy przy muzyce takich wykonawców jak: Na Bani, Czerwony Tulipan, Cisza Jak Ta, Dom o Zielonych Progach, Bez Jacka ze Słodkim Całusem od Buby, EKT Gdynia, Yez Kiez Sirumem, Grzmiąca Półlitrówa czy Kuśka Brothers. Nie zabraknie również ubiegłorocznych laureatów – Chwili Nieuwagi i Qusza. Oczywiście to nie wszystko, co będzie można oglądać i słuchać na tegorocznej Yapie, szczegóły na temat programu, premier i jubileuszy warto śledzić na www.yapa.art.pl.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że yapowa publiczność jest jedyna w swoim rodzaju. Nigdzie indziej na koncertach nie usłyszycie syreny strażackiej, gwizdków czy budzików jako aplauzu. W ostatnich latach standardem staje się wywoływanie zespołów na bis poprzez śpiewanie ich piosenek.  

Yapa gromadzi publiczność w różnym wieku, wykonawców i wolontariuszy, aby wspólnie posłuchać piosenki turystycznej, ale także pośpiewać. Od początku organizatorami Yapy są studenci skupieni w Studenckim Klubie Turystycznym Płazik oraz Studenckim Radiu Żak, do których dołączyło także Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi. Dla widzów spoza Łodzi oraz uczestników konkursu organizatorzy przewidzieli darmowe noclegi w warunkach – a jakże – turystycznych. 

Tegoroczna Yapa, jak kilka poprzednich, odbędzie się w sali SWF PŁ przy Al. Politechniki 11 w Łodzi. Karnety w cenie 30 zł uprawniające do wejścia na wszystkie cztery koncerty w sprzedaży od 28 lutego w: CIK-u, Strefie Biletów, Klubie Studenckim Cotton, Oberży Folkowej Zapiecek, Ale Jazz oraz od 7 marca w kasie biletowa SKT PŁazik (al. Politechniki 3a). Cały Przegląd będzie transmitowany na żywo przez telewizję internetową Lodman oraz Studenckie Radio Żak PŁ.

Więcej na www.yapa.art.pl