szukaj  |   kontakt

Maciej Turkowski - Przez noc
Dorota Wasilewska - Ballada o smutnej szmacie
Sfera szeptów - Wieczorną porą

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


YAPA 2007 - XXXII Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej

Już na wstępie pragnę zaznaczyć, iż nie należę do zdeklarowanych miłośników piosenki turystycznej... W tym roku wybrałam się na Yapę po raz pierwszy. Po trosze dlatego, że do udziału w konkursie zakwalifikowało się kilkoro wykonawców, których ISAK lubi i chce mieć na oku (czy też może raczej na uchu)... Poza tym jako łodzianka nie mogłam już dłużej udawać, że czegoś takiego jak Yapa po prostu nie ma ;-)

Ania Ozdobińska | 

logo YAPY 2007

Dzięki konsekwentnym działaniom Studenckiego Klubu Turystycznego "PŁazik", Studenckiego Radia Żak oraz Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi po raz 32 w Studium Wychowania Fizycznego przez 3 dni (16-18 III 2007) gościły piosenki z dróg i górskich szlaków...

Niniejsza relacja obejmuje głównie część konkursową YAPY 2007 (ze szczegółowym programem całej imprezy można zapoznać się pod adresem http://www.yapa.art.pl/yapa2007/program.php). W tegorocznym yapowym konkursie wzięło udział 21 wykonawców. W relacji znajdziecie opisy tych, którzy wyjątkowo zapadli mi w pamięć. Foto galerie udało się stworzyć dla wszystkich i tam znalazły się dwa
(a czasem nawet trzy) słowa na temat każdego uczestnika...

Jurek Bożyk - YAPA 2007Wszystko zaczęło się w piątek, 16 marca, około godziny 19.00. Po oficjalnym otwarciu przeglądu, miało miejsce to bardziej tradycyjne, którego nieodłączną częścią jest występ polskiego Ray'a Charles'a czyli Jurka Bożyka. Publiczność bardzo gorąco powitała tego znanego jazzmana, a jednocześnie weterana sceny studenckiej, który od razu zaserwował nam piosenkę "Studenckie lato", za co zebrał żywiołowe owacje. Następna w kolejce była angielsko-polska wersja hitu "What
a wonderfull world" Lewisa Armstronga.
Potem usłyszeliśmy odrobinę country czyli zabawną "Balladę o trzech wodzach". Według Bożyka muzyka country oraz szanty są dwoma czynnikami, które złożyły się na jazz podobnie jak muzyka murzyńska... Dlatego jako następne zabrzmiały dwie szanty, w tym "Tango piratów" (tu nie obeszło się bez efektów specjalnych w postaci pistoletu ... na kapiszony ). Miło było także posłuchać "Red roses for a blue lady". Jurek umiejętnie wciągnął yapową publiczność do wspólnej zabawy, za co odwdzięczyła mu się gromkimi brawami.

bracia Wawrzyniakowie - YAPA 2007 Pierwszym wykonawcą konkursowym okazała się być Drużyna Wawrzyna ze Zduńskiej Woli. Rozpoczęcie konkursu akurat od nich sprawiło, że poczułam się tak, jakbym dostała deser na długo przed obiadem... Jako pierwszą wykonali piosenkę "Góra z górą" (sł. T. Zawadowski, muz.
A. Wawrzyniak), co do której wyrazili nadzieję, iż przyjmie się ona na szlakach turystycznych. Potem zabrzmiała "Wilga" (sł. W. Musiałowski, muz. A. Wawrzyniak),Natalia Jarosławska - YAPA 2007 czyli według Andrzeja Wawrzyniaka piosenka o naszej ojczyźnie, takiej którą widzimy z górskiego szlaku, tam gdzie jest po prostu pięknie... Zdradzę, że to właśnie "Wilga" spodobała mi się zdecydowanie najbardziej. Na koniec zaprezentowali "Uśmiechnij się losie" (sł. i muz. A. Wawrzyniak). Andrzej przyznał się publiczności, że poza muzyką i tekstem jest również autorem trzech wspaniałych muzyków stojących na scenie, a także wyraził radość z późniejszego pojawienia się w zespole wspaniałej dziewczyny (Natalii Jarosławskiej), co jak stwierdził sprawiło, że wyglądają ładnie...


Opublikowany: 2007-03-19 19:00:00
Strony: