szukaj  |   kontakt

Szymon Zychowicz - Ostatni razJarek Wasik - Taki mam stanApolinary POlek - Kim jesteś Ojczyzno?

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » Wyszukana Prostota - nowa płyta Wojtka Gęsickiego
Wyszukana Prostota - nowa płyta Wojtka Gęsickiego

 Nakładem wydawnictwa Soliton w kwietniu 2010r ukazała się nowa płyta Wojtka Gęsickiego. Na krążku znajdziemy 15 utworów z czego do 13 z nich tekstu użyczył Krzysztof Cezary Buszman.

Lista utworów:

1. O nas dwóch - 3'26
2. Manowce bytów - 3'30
3. Ciągły stan - 3'42
4. Daj - 2'34
5. Odkupienie kupowania - 3'35
6. Wyszukana prostota - 3'00
7. Złom - 2'35
8. Oni i my - 3'35
9. Pionek - 3'05
10. Pod Kapeluszem - 5'31
11. Podróż III - 3'05
12. Przeoczenia - 4'25
13. Rozśmieszanie Boga - 3'01
Bonus:
14. Gdy mnie będziesz miała dosyć (sł. Agnieszka Osiecka) - 4'30
15. Instrukcja obsługi świata (sł. Wojtek Gęsicki) - 2'40 

więcej informacji:

http://www.wojtekgesicki.pl/

http://soliton.pl/

Recenzje płyty

Płytę „Wyszukana Prostota” różni od poprzednich płyt z tekstami Buszmana to, że autorem wszystkich kompozycji jest Wojtek Gęsicki. Na wcześniejszych znajdujemy nazwiska z czołówki polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej. Niestety, nie miałem okazji przesłuchać dwóch pierwszych, jednak uważam, że wiersze Buszmana zostały na trzeciej płycie znakomicie połączone z muzyką wykonywaną na wielu instrumentach: gitary, skrzypce, kontrabas, akordeon, piano i perkusja oraz towarzyszące im dyskretne chórki. Przede wszystkim jednak wspaniały wokal Wojtka tam, gdzie trzeba mocny i głośny, gdzie indziej wyciszony do szeptu. Czasem miękki i liryczny, innym razem ironiczny, prawie szyderczy. Wszystko to połączone z wzorową dykcją i znakomitą barwą głosu. Jeden wykonawca i kompozytor, a każda piosenka inna. 

Henryk Śliwiński

 

To było wiele wcieleń temu: Wojtek Gęsicki był wówczas najmłodszym i najmniejszym pastuszkiem. Grał na gęślikach, fujarce, wierzbowej korze, liściu brzozowym i źdźble trawy. Bydlątka oczarowane skupiały się przy grającym Gęsickim i nie miały zamiaru wchodzić w szkodę. Zachowywały się jak wycieczka szkolna z Ciaputkowa w McDonald`sie. Sytuacja, zaprawdę powiadam Wam, była jak z Chełmońskiego a oczarowane ptactwo zwalniało nad grającym Gęsickim.
Minęło wiele wcieleń i Stwórca zatęsknił za prostym, jasnym przekazem; chciał znów zobaczyć zasłuchane bydlątka i zwalniające ptactwo.
Teraz będziesz już duży - powiedział stwarzając Wojtka - właściwie powinieneś grać na kontrabasie poziomym, bo każda gitara będzie dla Ciebie za mała, ale jakżeś się uparł to masz Chłopaku.
I Wojtek gra. Słucham go od lat i bardzo Wam polecam.

Piotr Bałtroczyk 

 

Mało kto wnosi na scenę tyle ciepła co Wojtek Gęsicki. W czasach drapieżnej muzyki, literatury i rzeczywistości jego pojawienie się na estradzie z piosenkami, które śpiewa  powoduje , że przez moment przenosimy się w świat nam bliski i przyjazny. Polecam.

Krzysztof Daukszewicz