szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - Gminny TurniejJacek Gutry & Gut-muzyk - Polski Folk-lorRafał J. I. Kowalewski - Podłogo błogosław

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2009 » tomekopoka.com
Wydawnictwo poświęcone Tomkowi Opoce - komunikat Stowrzyszenia Ballada

 W 25 rocznicę śmierci Tomasza Opoki - 4 września 2009 r. informujemy o końcowej fazie realizacji projektu upamiętniającego jego życie i twórczość. Publikacja będzie miała formę książki z dołączoną płytą, na której znajdą się archiwalne nagrania Tomka, współczesne interpretacje jego piosenek, wiersze, teksty, artykuły i wspomnienia o nim.

W projekcie wzięli udział: Marek Szurawski, Waldemar Mieczkowski, Andrzej Korycki, Roman Roczeń, EKT Gdynia, Banana Boat, Słodki Całus od Buby oraz Tomasz Olszewski, Johan Meijer i Piotr Bakal.

Tą publikacją, która jest wynikiem dobrowolnej pracy i zaangażowania wielu osób, pragniemy uczcić pamięć przedwcześnie zmarłego, niezwykłego człowieka, przyjaciela, kolegi, wrażliwego intelektualisty, niezwykle uzdolnionego poety, kompozytora i pieśniarza. Chodzi nam nie tylko o to, by jego twórczość ocalić od zapomnienia, ale również zaproponować publiczności jej współczesne odczytanie.

Premiera publikacji przewidziana jest 27 listopada 2009 r. podczas specjalnego koncertu w ramach OPPA – 27. Międzynarodowego Festiwalu Bardów.

W dniu 4 września 2009 uruchomiliśmy specjalną stronę internetową poświęconą temu projektowi pod adresem: www.tomekopoka.com