szukaj  |   kontakt

Tomasz Rokosz - Kolęda
Daniel Gałązka - Daj mi czas
Qsz - Wiem że

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Wiosenna Giełda Piosenki
Wiosenna Giełda Piosenki w Siedlcach - cd

Po nim wystąpiła kolejna reprezentantka Siedlec Aleksandra Węglewicz, która zaśpiewała kompozycje Macieja Turkowskiego: „Nieobecność” do słów Jonasza Kofty oraz „Skrzypce jesieni” autorstwa Beaty Radomyskiej. Ola przeniosła popowy wokal do poezji śpiewanej
i muszę przyznać, że zabrzmiało to bardzo interesująco.

Następnie na scenę weszła Marzena Nakonieczna z Grabowa, której na gitarze akompaniował Piotr Mirski. Występ Marzeny charakteryzował się czystym przekazem treści bez nadmiernego interpretowania wokalnego, co mogło przypaść do gustu słuchaczom.

Zespół AproposOstatnim reprezentantem Siedlec podczas festiwalu był zespół Apropos, złożony z czterech wokalistek: Magdaleny Skóry, Ewy Nowak, Wiolety Kołomyjskiej oraz występującej już wcześniej solo Aleksandry Węglewicz, a wszystkie one pod wodzą niestrudzonego kompozytora Turkowskiego. Dziewczyny zaprezentowały pięknie zaaranżowane wokalizy w tekście Agnieszki Osieckiej „Tramwajowi ludzie” oraz w tekście Jerzego Ficowskiego „Czas zaprzeszły”. W nagrodę zespół został zaproszony do udziału w koncercie laureatów.

Natomiast swoją ogromną charyzmą i mało spotykaną ekspresją zaskoczył wszystkich Jacek Gutry z Warszawy. W swoim autorskim występie zaprezentował „Balladę zaćmioną” (brawa dla pierwszoplanowej ćmy) oraz humorystyczny „Porywający blues”, którego główną bohaterką była o dziwo porywaczka bluz :) Ciekawe teksty, charakterystyczny zachrypnięty wokal oraz nienaganna gra na gitarze pozwoliły wyśpiewać Jackowi drugą nagrodę na festiwalu.

Łukasz JemiołaOstatnim solistą przesłuchań był także mężczyzna z gitarą. Łukasz Jemioła, bo o nim mowa, przybył na Wiosenną Giełdę Piosenki z Limanowej. Jego zainteresowania muzyczne to przede wszystkim brzmienia bluesowe, co może w pewnym stopniu tłumaczyć wybór repertuaru. Oprócz autorskiego utworu „Niewidomi przyjaciele” (mądry tekst) usłyszeliśmy utwory z repertuaru Tadeusza Nalepy „Daję ci próg” oraz Kazika Staszewskiego autorstwa Stanisława Staszewskiego pt. "Ty albo żadna". Jurorzy uznali występ za najciekawszy i tym samym postanowili przyznać Łukaszowi Jemiole pierwszą nagrodę oraz nominację do Studenckiego Festiwalu Piosenki
w Krakowie.

Ostatnim podmiotem wykonawczym festiwalu okazał się troszkę spóźniony zespół Garsoniera z Warszawy. To trzech „rosłych” mężczyzn, mających do przekazania światu swoją wrażliwość i absolutne nieskrępowanie własnymi dźwiękami płynącymi prosto z głębi duszy…

 

Opublikowany: 2007-06-01 23:10:00
Strony:
notka o autorze ...
Marcin Skrzypczak - filolog polski, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta i wokalista. Człowiek orkiestra jednym słowem. Uczestnik, laureat, a ostatnio też Juror na wielu konkursach i festiwalach. Jego piosenek można posłuchać w Strefie MP3 pod adresem http://marcinskrzypczak.mp3.wp.pl/.