szukaj  |   kontakt

Szymon Zychowicz - Za oknem gwiazda
Andrzej Wawrzyniak - W małej kawiarni
Adsu - Supermarket

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Wiosenna Giełda Piosenki
Wiosenna Giełda Piosenki w Siedlcach
Dnia 12 maja 2007r. odbył się w Siedlcach IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej "Wiosenna Giełda Piosenki" Miałem przyjemność po raz drugi uczestniczyć w tej imprezie i warto było...

Marcin Skrzypczak |  Do przesłuchań konkursowych przystąpiło łącznie dziesięciu wykonawców z całej Polski (w tym trzy zespoły). Zatem jury w składzie Jan Kondrak (przewodniczący), Adam Świć, Piotr Bukartyk, Marcin Skrzypczak, Tomasz Hapunowicz (sekretarz) wysłuchało przede wszystkim solistów.

Joanna MioduchowskaJako pierwsza w autorskim repertuarze zaprezentowała się Joanna Mioduchowska. Towarzyszył jej gitarzysta, który okrasił występ solistki ciekawie brzmiącymi dźwiękami gitary solowej. Utwory "Wszystko co powiesz" oraz "Nic się nie stało" cechowały się ogromnym spokojem i balladowym charakterem, który mógł się podobać.Zespół NiemanieNastępnie na scenie pojawił się pierwszy zespół – charakterystyczny (i to nie tylko z wyglądu) duet gitarowy Niemanie w składzie: Paweł Czekalski (słowa, harmonijka ustna, gitara, śpiew) oraz Marcepan Dzierzgowski (gitara). Bez wątpienia zagrali bardzo charyzmatycznie, a wykonując "Szufladki" oraz "Niemanie" przekazali to, co im w duszach grało. Na szczególną uwagę zasługuje drugi utwór ze względu na jego słowa:

"Miej mam i mniemam
że nie mam ja mienia
mnie nie omamia
mania mania mniemania
me imię nie tanie
mienienie się mianem
ja manie mam na "nie"
a me imię - Niemanie (...)"

Jak się potem okazało zespół Niemanie otrzymał trzecią nagrodę i nominację do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Trzecim uczestnikiem konkursu była Wiktoria Jabłońska - młoda i utalentowana wokalistka z Siedlec, która zaprezentowała utwory: "Już szumią kasztany" Krzysztofa Knitla oraz "Szczęście" Andrzeja Zarzyckiego. Za swój występ reprezentantka Siedlec otrzymała wyróżnienie.

Bardzo oryginalnie zaprezentował się na scenie rozpoczynający swoją artystyczną przygodę z gitarą Dariusz Figura z Bełżyc.


Opublikowany: 2007-06-01 23:10:00
Strony:
notka o autorze ...
Marcin Skrzypczak - filolog polski, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta i wokalista. Człowiek orkiestra jednym słowem. Uczestnik, laureat, a ostatnio też Juror na wielu konkursach i festiwalach. Jego piosenek można posłuchać w Strefie MP3 pod adresem http://marcinskrzypczak.mp3.wp.pl/.