szukaj  |   kontakt

Szymon Zychowicz - Ostatni razAgata Gałach - Przystanek Ziemia ŚwiętaMariusz Orzechowski - Idiota

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » SFP Kraków 2009 » Waldemar Pawlikowski
Waldemar Pawlikowski - 45. Studencki Festiwal Piosenki - Kraków 2009
fot. Marcin Urban, archiwum Instytutu Sztuki
O Waldemarze Pawlikowskim - laureacie trzeciej nagrody - kilkukrotnie już rozpisywałem się na tych stronach. Autor to wyśmienity, biegły gitarzysta, artysta pełną gębą (wierzę, że nie obrazi się za to sformułowanie)! Jak przystało na absolwenta Akademii Sztuk Pięknych przepięknie maluje słowem i dźwiękiem - obrazy czasem przytłaczające, ale zawsze rozdzierające trafnością spostrzeżeń. W mojej ocenie - postać, która już dawno powinna zostać doceniona, koncertując na równi z największymi znakomitościami piosenki autorskiej. „Liczą się sekundy!" - racja panie Waldemarze! Ja dziękuję za te, w których powstały utwory takie jak: „Szczęście", „Grawitacja", „Talizmany"... I wiele, wiele innych jeszcze niezasłyszanych...