szukaj  |   kontakt

Daniel Gałązka - KochanaWojtek Gęsicki - WybieramyTomasz Rokosz - Kolęda

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » VII Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2011
W górach jest wszystko... Relacja z przeglądu kultury studenckiej

VII Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2011r. rozpoczął się w piątek trwał do niedzieli. Stołówka Politechniki Wroclawskiej od 18 do 20 listopada serwuje głównie strawę duchową dla miłośników piosenki z kręgu tzw. Krainy Łagodności.

Dorota Olearczyk | 

W piątek mogliśmy pośpiewać z Olą Kiełb, Basią Beuth, Leszkiem Kopciem, Markiem Andrzejewskim, Agatą Rymanowicz i Tadeuszem Krokiem oraz z zespołem Ze Starej Szuflady. Wykonawcy udowodnili, że śpiewanie przy akompaniamencie gitary w mieście z tradycją festiwalu gitarowego nie jest potrzebą jedynie studencką. Na widowni dostrzec można było ponadczasowych studentów, którzy wykorzystywali okazję do śpiewania na scenie i poza nią. Można było poczuć atmosferę giełd piosenki turystycznej, spotkać znajomych, zamyślić się na chwilę, rozmarzyć i posłuchać rozmowy z artystami. Nowa formuła przeprowadzania wywiadu –na żywo- z wykonawcą schodzącym po swoim występie ze sceny przynosiła garść świeżych informacji o artyście.

Przed nami jeszcze wielu wykonawców, którzy zabiorą nas w swój poetycko-muzyczny świat wrażeń prezentując różne style i klimaty artystyczne. I choć termin Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej zbiega się, jak co roku, z Wrocławskim Festiwalem Gitarowym to zarówno jeden jak i drugi ma swoich wiernych zwolenników. Szkoda tylko, że czasem ci zwolennicy muszą dokonywać dramatycznych wyborów na miarę szespirowskiego hamletyzowania „być albo nie być”.

Opublikowany: 2011-11-21 08:42:11

Zdjęcia - Julian Olearczyk