szukaj  |   kontakt

Jacek Daszyński - AtenaApolinary POlek - Kołysanka dla NieznajowejKuba Pałys - Jeśli wola Twa

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » VII Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2011
VII Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2011

Już niedługo, w dniach 18-20 listopada 2011 r., odbędzie się VII edycja Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej, jednego z najważniejszych festiwali organizowanych pod szyldem fundacji "W górach jest wszystko co kocham".

Piątek zapowiada się jako wielkie święto poezji, organizowane pod hasłem „Będę koncert grać ten na trąbki i skrzypce!”. Ubarwią je swoimi występami m.in. Ola Kiełb, Marek Andrzejewski, Leszek Kopeć i Agata Rymarowicz wraz z Tadeuszem Krokiem. Obok nich wystąpią: Basia Beuth, piosenkarka wyjątkowo ceniona przez festiwalową publiczność oraz znany z poprzednich edycji Przeglądu zespół „Ze Starej Szuflady”, którego misją jest ratowanie od zapomnienia pięknych, zakurzonych już pieśni.

Sobota to dzień niezwykle różnorodny, inspirowany przede wszystkim górskimi wędrówkami. Wędrowanie wyzwala w nas przeróżne uczucia – najważniejsze z nich z rockowym zacięciem przedstawi zespół „Słodki Całus od Buby”, obchodzący 25-lecie swojej twórczości. Nieco spokojniejszą nutę zaprezentuje kołobrzeska „Cisza Jak Ta”, w góry zaś zaniosą nas „Dom o Zielonych Progach” oraz „Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane”. Wieczór dopełni koncert Janusza Saługi oraz występy grup Celtic Tree, „Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki” i YesKiezSirumem.

Tegoroczna niedziela na pewno na długo zapadnie w pamięć gości naszego festiwalu. Na dobry początek zobaczymy koncert „Małżeństwa z Rozsądku” i zespołu Bohema, nieco później na scenę Przeglądu wyjdą dwie wielkie gwiazdy folku – „Orkiestra Dni Naszych” i ukraińska grupa AtmAsfera.

Ale to nie wszystko! W sobotę odbędzie się koncert konkursowy, w którym wyłonieni zostaną najlepsi młodzi wykonawcy. W zeszłym roku liczba uczestników była iście rekordowa, tym razem organizatorzy również spodziewają się wielu kandydatów i wysokiego poziomu rywalizacji. Zwycięzcy zaprezentują swój repertuar w niedzielę o godz. 15:00.

Wszelkie niezbędne szczegóły znadują się na oficjalnej stronie Przeglądu. Zapraszamy również na profil festiwalu na Facebooku!