szukaj  |   kontakt

D.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądźAndrzej Marczyński - Zamiast pożegnaniaSzymon Zychowicz - Wolni od trosk

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » V Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2009
V Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej 2009 - Wrocław 20-22.11.2009 - cd.
Drugą część soboty stanowił regularny koncert, wystąpiła większość wykonawców, których zaproszono do udziału w realizacji najnowszej edycji CD "W górach jest wszystko co kocham cz. VII". Nie zabrakło oczywiście Apolinarego POlka i Domu o Zielonych Progach. Poetycką i wzniosłą atmosferę wprowadził Maciej Służała. Pewną ciekawostką był występ zespołu Ze Starej Szuflady, składającego się z Wojciecha Szymańskiego, Michała Łangowskiego i Adama Łambuckiego. Owa trójka postanowiła uratować od zapomnienia piosenki, które nie zostały nigdy nagrane i powoli znikają ze szlaków i śpiewników. We Wrocławiu zagrali m.in. utwory „Dom, który moją puentą” i „Góry i Ludzie”.

Klaus Trzaska Band (fot. Wottek)Niedziela przebiegła bardzo spokojnie, wystąpiło sporo znanych wykonawców, aczkolwiek publiczność nie dopisała. Na początku koncertu ogłoszono wyniki konkursu, pierwsze miejsce zdobył zespół Chwila Nieuwagi. Nagrodę publiczności (dla niektórych cenniejszą od złota!) zgarnęły Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane. Sekcja kanapkowa nie narzekała, bo pracy mieliśmy stosunkowo mało, a można było porozmawiać przy barze z wykonawcami. Jerzy Filar zadedykował nam nawet piosenkę, musiała mu posmakować herbata. Absolutnie magiczny koncert dał Leszek Kopeć, nie spodziewałem się czegoś aż tak ciepłego. A konkretnie – nie wyobrażałem sobie, że można zmieścić tyle uczuć w słowach „A kiedy dom nasz stanie, posiejemy stokrotki i bratki...”. W rozmowach przy barze Leszek okazał się niezwykłym człowiekiem, szkoda, że nie był obecny na poprzednich festiwalach. Niedługo po 20:00 swój występ zakończył zespół Czerwony Tulipan, serwując publiczności danie złożone z muzyki, kabaretu i odrobiny czeskiej kultury w tłumaczeniach piosenek Nohavicy. Stołówka opustoszała, było już po wszystkim. Rozpoczęliśmy błyskawiczne sprzątanie, a potem afterparty z gitarą.

Reasumując – tegoroczny WPKS wypadł genialnie, zapraszamy do Wrocławia za rok!


Werdykt koncertu konkursowego
V Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej 2009


Jury V Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej „W górach jest wszystko co kocham" w składzie: Mariusz Borowiec, Michał Łangowski, Maciej Służała, Michał Wajnchold, pod przewodnictwem Jerzego Krużela,

biorąc pod uwagę charakter przeglądu i różnorodność kierunków kultury studenckiej, postanowiło, po gorącej ale konstruktywnej dyskusji , przyznać:

I miejsce zespołowi Chwila Nieuwagi;

II miejsce zespołowi Pomysły Znalezione w Trawie;

III miejsce zespołowi Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane;

Wyróżnić zespół Zło Konieczne - za piosenkę „Modlitwa";

Wyróżnić zespół P3D - za wysoki kunszt wykonania piosenek;

Wyróżnić zespół Egon Alter Projekt - za indywidualność i ciekawe pomysły;

Wyróżnić zespół Zielone Liście - za radość i żywiołowość wykonania piosenek;

Nagrodę specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej „MIKROKLIMAT" Polskiego Radia Rzeszów otrzymuje zespół P3D;

Nagrodę publiczności otrzymuje zespół Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane.

Nominację na 35 Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2010 w Łodzi otrzymują zespoły Chwila nieuwagi i Pomysły Znalezione w Trawie.

Jury zauważa i docenia kunszt kabaretowy konferansjera prowadzącego koncert konkursowy.


Opublikowany: 2009-11-30 17:30:00
Strony:
notka o autorze...
Grzegorz Pietrzak - pochodzi z Kielc, ale przebywa na emigracji we Wrocławiu. Absolwent informatyki. Obecnie nieugięty student filologii czeskiej, w nieustannej symbiozie z gitarą... Prowadzi blog chorynawyobraznie.blogspot.com, na łamach którego umieszcza swoje przemyślenia o polskiej i czeskiej muzyce, w szczególności poezji śpiewanej. I niejako przy okazji stara się zaszczepić trochę nowych trendów, prezentując mało znane utwory mało znanych wykonawców :-) 
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 3,55
Komentarze