szukaj  |   kontakt

Andrzej Marczyński - Zamiast pożegnania
Łukasz Jakubowski - Szczuczarz
Kamila Kraus - Brajlem

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Tomek Wachnowski w Starachowicach
Aksamitne Poduszki

W Starachowickim Centrum Kultury 20 lipca o godzinie 19 wystąpił Tomek Wachnowski, któremu towarzyszył na instrumencie klawiszowym Miłosz Wośko.

Tomek Kordeusz | 

Do super nie klimatyzowanej sali klubowej SCK przybyło kilkadziesiąt osób, które nie bojąc się upału skorzystały w ten sposób z solidnej dawki wzruszeń, refleksji i piękna. Piosenki Wachnowskiego wbijały się w nieruchome powietrze jak ostrza japońskich mieczy i błyskając metaforami, celnie trafiały do nas zachwytem, powodując, że zapominaliśmy o niedogodnościach twardych krzeseł; myśląc raczej o twardości życia.

Było wiele znanych ballad i kilka zupełnie nowych, które mają się znaleźć na przygotowywanej nowej płycie artysty. Płycie wyczekiwanej i obarczonej, a może raczej obdarzonej przez poetę przeżyciem kilku ostatnich lat na bezpłyciu własnym i w uczuciu zgasłym. Wachnowski w doskonałej formie ubiera wiersze w piękne dźwięki, a jego głos można by dodawać jako bonus do zakupu foteli na biegunach i aksamitnych poduszek. Towarzyszący Wachnowskiemu Miłosz Wośko to artysta, którego towarzystwo muzyczne było ze wszech miar uzasadnione i potrzebne. Obaj panowie świetnie się rozumieją tak, że pulsujący pod skórą groove skłaniał nasze nóżki do tupania i rączki do klaskania na dwa. Ten puls i przebojowość w dobrym w tego słowa znaczeniu, jest w balladowym graniu rzadkością. Wachnowski wymyka się inteligentnie spod formatu, tworząc nową, własną jakość. W dobie "plastikowych piosenek” jego piękne, osobiste utwory to rewelacyjny sposób na odzyskanie wiary w siłę poezji.

Ugotowani gorącą atmosferą liczyliśmy na "Śniegowice", które zamiast włączyć zbawczą "klimę", włączyły pytanie "... co nas tu trzyma?". Gorące brawa były dowodem, że wszyscy znaleźliśmy na nie odpowiedź.

A jak już wszyscy poszli do domu zagraliśmy sobie obaj Tomaszowie po balladzie tajnej, najnowszej i najbliższej. Z czasem atmosfera stała się podniosła, a to przede wszystkim za przyczyną Miłosza Wośko, który bez trudu uniósł mnie wraz z moim 110 kilowym ciałem w powietrze i w ten sposób dołączył do kolekcji.
Tak bardzo brakuje mi takich spotkań.

Opublikowany: 2007-07-26 16:50:00
Tomek Wachnowski:
Płyty: 

płyta Właśnie Tak - Tomek Wachnowski
płyta Śniegowice - Tomek Wachnowski

 link do strony Tomka Wachnowskiego:
 http://www.tomekwachnowski.com/

notka o autorze ...
Tomasz Kordeusz - copywriter, kompozytor, gitarzysta, wokalista, autor tekstów, lektor, dyrektor...