szukaj  |   kontakt

Gabriela Lencka - Niegramatyczne Rozmowy
Agata Gałach - Drzwi wpółuchylone
Sergiusz Stańczuk - Widokówka na niebo

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2009 » Światło w oczy - płyta Piotra Dąbrówki
Światło w oczy - płyta Piotra Dąbrówki
Światło w oczy - płyta Piotra DąbrówkiPojawienie się płyty "Światło w oczy" jest miłym podsumowaniem piętnastolecia pracy artystycznej Piotra Dąbrówki. Podczas nagrań towarzyszyli mu multiinstrumentalista Mariusz Kowalski oraz perkusista Paweł Karaś. Na płycie można znaleźć 10 utworów z tekstami m.in. Jonasza Kofty, Tadeusza Nowaka, Łukasza Majewskiego oraz świetną muzyką Piotra Dąbrówki. Piotr o piosence tytułowej: "Niektórzy mówią, że najpiękniejsza, niektórzy mówią, że najlepsza, najbardziej rozrywkowa... Słyszałem już, że to hit popkultury chociaż nie wiem jak w piosence literackiej można stworzyć popkulturę, może można...". Redakcja ISAK.PL od lat czekała na tą premierę i cieszymy się, że nasza wytrwałość została nareszcie nagrodzona.

Koncert premierowy:
21 listopada 2009 o godz. 19:00
DOM KULTURY BORKI W RADOMIU
ul. SUCHA 2

Piotr Dąbrówka mówi o swojej płycie...
Płyta "Światło w oczy" to taki mój spacer przez życie... Jakby między stolikami w zadymionym barze... Rozmowy podsłuchane troszkę... Można na niej znaleźć dziesięć "piosenek", choć czasem brakuje im refrenu i nie zawsze jest wyraźna puenta (przynajmniej przy pierwszym wysłuchaniu). Niezwykle ciężko piętnaście lat na scenie okroić do kilku zaledwie melodyjek, tak żeby składały się w spójną całość. Poruszane w utworach tematy: człowiek i wszystko wokół niego - czyli mnie. Miłość i jej brak, a kiedy jest to i rozczarowanie. Wiara i bunt, moralność i po prostu bycie, morze wódki, karton papierosów, córka... Starałem się aby ta płyta brzmiała choć trochę jak każdy z naszych koncertów, żeby nie było czuć takiego elektronicznego zadęcia, prostowania wokalu żeby ładnie było i czysto. Jednocześnie nie uciekaliśmy od instrumentów, które czasem, okazyjnie, udaje nam się wykorzystać w czasie koncertów: duduk, akordeon, troszkę rockowych gitar. Chyba się udało. Mam nadzieję, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie.
Dodatkowe informacje:

nagranie, mix, mastering, wydawca : MANITU - Agencja artystyczno-wydawnicza

patronat medialny: ISAK.PL, ECHO DNIA, RADIO PLUS

patronat honorowy: PREZYDENT MIASTA RADOMIA