szukaj  |   kontakt

Gabriela Lencka - EmesisPrzemysław Bogusz - Piosenka o Doktorze ...Rafał J. I. Kowalewski - Podłogo błogosław

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Echa Spotkań Zamkowych 2008
Warszawskie Echa Olsztyńskich Spotkań Zamkowych 2008 cd.

Krzysztof ŁochowiczLepiej wypadła pierwsza część koncertu, w której zaprezentowało się dziewięciu laureatów konkursu. Każdy z nich wykonał jeden utwór, laureatki nagrody głównej dwa. Wiem, że w zasadzie jest to standardowe podejście do koncertu laureatów na tego typu konkursach, ale na konkursach jest możliwość wysłuchania też koncertów konkursowych, w których uczestnicy wykonują przynajmniej dwa utwory. Wówczas koncert laureatów jest bardziej przypomnieniem tego co było na konkursie. Jednak w przypadku koncertu „Echa spotkań” tak nie jest, tzn. słuchacz nie ma możliwości wysłuchania konkursu, bo konkurs odbywa się wcześniej w Olsztynie! Zatem mamy taki obraz, że w niecałą godzinę (44 minuty) wystąpili wszyscy laureaci!!! Na scenie mieliśmy istny maraton. Nim udało się (na przekór złej akustyce) wsłuchać w danego artystę, ten już kończył i wychodził. W jego miejsce pojawiał się następny... 

Dominika Barabas 391W 'maratonie' laureatów szczególną uwagę zwróciłem na Dominikę Barabas. Drobna dziewczyna z dużą gitarą, o szorstkiej barwie głosu, śpiewająca autorską piosenkę. Po prostu nie mogła nie zostać zauważona. Jak dla mnie była numerem jeden, ale ja rzadko zgadzam się z werdyktami. Wówczas wydawało mi się, że widzę ją pierwszy raz w życiu. Jak się okazało później, kiedy Dominika już jako laureatka Lubawskiego Festiwalu Piosenki Innej przyjechała na nagrania w ISAK.STUDIO, w Parku Sowińskiego spotkałem ją drugi raz w życiu ;-) Kilka lat temu byłem w Andrychowie na Piosturze - bardzo zacna impreza, więc co jakiś czas się tam pojawiam. Wówczas występował tam zespół pod nazwą „Widmo”. Jako, że robiłem zdjęcia, to poznałem się z pianistką tego zespołu, która chciała otrzymać te zdjęcia. Dziewczyna miała bujne, pofalowane i długie do połowy pleców włosy... Jakież było moje zdziwienie, kiedy Dominika okazała się tamtą pianistką z zespołu Widmo ;-))). Dla tych, którzy lubią pobawić w Sherlocka Holmes'a podpowiem, że w isak.pl jest dostępne zdjęcie pianistki zespołu „Widmo”.  

Eliza Banasik 045Na przestrzeni roku zauważalny postęp w swoich umiejętnościach zrobił Wojtek Makowski. Teraz jest on już bardziej dojrzałym i wyrazistym artystą niż rok wcześniej, kiedy wydawał się śpiewającym chłopcem. W jakimś stopniu rozczarowała Eliza Banasik, ale jak to mówią ekonomiści, to efekt 'wysokiej bazy'. Rok wcześniej Eliza będąc również laureatką zaśpiewała „Powrót” Jacka Kaczmarskiego w taki sposób, że wbiła publiczność w ławki! Siłą rzeczy oczekiwałem, że teraz będzie jeszcze lepiej i jeśli nawet było tak samo dobrze jak przed rokiem, to pozostał pewien niedosyt. 

Marcin Skrzypczak 122Marcin Skrzypczak – nieodmiennie każde jego pojawienie się na scenie jest przeżyciem artystycznym najwyższej próby. Nawet jeśli organizatorzy pozwolą mu wykonać tylko jeden utwór, to warto przyjść i go wysłuchać. Marcin jest artystą najwyższych lotów wśród młodego pokolenia. Bez wątpienia wpisze się on złotymi literami w historię polskiej piosenki literackiej. Na jego temat napisałem już wiele, więc nie będę się powtarzał ... po prostu gorąco polecam! 

Anna Karamon 456Szczególne umiejętności wokalne zaprezentowała Partycja Zisch oraz laureatki nagrody głównej, duet z Warszawy: Ola Nowak i Anna Karamon. Ola i Anna bez wątpienia wyróżniał całkowity luz na scenie, tak jakby na niej spędziły całe życie ;-) Dziewczyny jako jedyne wykonały dwie piosenki. 'Jeżeli jest' do tekstu Agnieszki Osieckiej z muzyką Krzysztofa Bogackiego oraz 'Seks na plaży i czereśnie' do tekstu Jarka Wasika z muzyką Anny Karamon i Krzysztofa Łochowicza, który akompaniował im na gitarze. Plusik dla Panny Anny za udział w muzyce ;-) 

Opublikowany: 2009-01-17 22:06:05
Strony: