szukaj  |   kontakt

Szymon Zychowicz - Wolni od trosk
Jacek Kadis i Michał Dzik - Martin Eden
Łukasz Jakubowski - Szczuczarz

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Myślibórz - SMAK 2007
XXIX Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów - SMAK 2007 cd.

Ex aequoEx aequo – Gorzów - kolekcjonerzy szczebli do kariery - tym razem Dębowy. Mają mnóstwo siły estradowej, dobrego wokalistę, znakomitą skrzypaczkę – śpiewaczkę, Piekarczyk ich 'podrasował' scenicznie, wokalnie i dykcyjnie (niestety nie do końca, a szkoda). Dali czadu! Mają szansę zaistnieć, jeżeli będą konsekwentni (a na razie są) i cierpliwi.


Agata Gałach
– Gdynianka z Sandomierza - studentka wokalu i aktorstwa – wie co z głosem zrobić, wzięła się za pisanie tekstów i komponowanie,
z niezłym skutkiem. Za "Manifest" - wyróżnienie. Miała kłopot z wyborem piosenek – miała cztery, ja osobiście wybrałbym nieco inaczej. Klasa dla siebie.

Daniel Gałązka - Mińsk Mazowiecki - muzykalny katecheta, ile w tym facecie ciepła, pozytywnej energii, a śpiewa teksty niegłupich autorów z własną, bdb. muzyką. I za nią został wyróżniony.

Łukasz Jakubowski - Gorzów - pierwsze koty za płoty. "Biesiekierz"(sł. Ferdynand Głodzik) fajnie się zaczyna, ale później rozmydla i brak (mu - jej?) pointy (wymyśliłem sobie kilka na prywatny użytek). "To co ważne" (sł. Karolina Sikora) takowym nie było, usiłowałem znaleźć w pieśni myśl jakąś, przebóg nie odnalazłem. Nie wiem czy to na poważnie, czy kpina. Gościu nieźle grasz i śpiewasz, popracuj nad tekstami, może spróbuj sam pisać. Będzie lepiej.

Paulina KrajewskaPaulina Krajewska – Sandomierz/Kraków – kapryśna, humorzasta, obdarzona talentem wokalnym, doprowadzająca ludzi współpracujących z nią do szewskiej pasji, nie pokazująca na próbach nawet skrawka drzemiących w niej możliwości – na scenie eksploduje, zmusza do słuchania, kopara opada, jest to typowe zwierzę sceniczne, poza sceną zaś... blondynka. Ale pan Bozia dał jej talent duży i niech się nią opiekuje. (A może dobry panie by jej rozumu, ale chyba to za wiele, bo talent z rozumkiem rzadko w parze chodzą – złośliwy jestem okropnie, ale ile mi ona nerwów zjadła to ty miły Boże wiesz dobrze). Śpiewa pięknie, namiętnie, z błyskiem w oczach, rozkwita – dość bo jej się w blond głowie przewróci (już ma nie wszystko po kolei, a zaczęła studiować filozofię) Zaczęła komponować muzykę i to z jakim skutkiem. Wyróżnienie za wykonawstwo.
Zespół LEGO
Lego - Lidzbark Warmiński – Bolko Służewski przywozi mazurskie lalunie, które o dziwo potrafią śpiewać, szantują
z nim i ekipą grającą na wysokim poziomie, sprawne warsztatowo kawałki Bolka, których słucha się z przyjemnością. Wyróżnienie za nieszantę – "Żyj bez korekty".

Opublikowany: 2007-12-11 20:20:00
Strony: