szukaj  |   kontakt

Qsz - Wiem że
Katarzyna Brzozowska - Modlitwa
Gabriela Lencka - Niegramatyczne Rozmowy

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Myślibórz - SMAK 2007
XXIX Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów - SMAK 2007 - Myślibórz

Wreszcie po długich a ciężkich bojach mam znowu Internet – to skandal aby niektórzy (większość?) operatorzy dawali dwumiesięczne terminy i to 62 lata po wojnie. Nie będę się dalej handryczył, mamy – chwała ci Panie, nowy rząd, który obiecuje walkę z głupotą, biurokracją itp. Zjadaczami cennego czasu. A więc ad rem.

Marek Sochacki | 

Jak zwykle w trzecim tygodniu października (18-21 X 2007) odbył się XXIX SMAK w Myśliborzu, nowe władze miejskie są pozytywnie nastawione do tej imprezy
i chwała im za to. Warsztaty prowadzili Marek Piekarczyk i Andrzej e-mol Kowalczyk,
a także Krzysztof Heering wraz z Bogusławem Nowickim. W Jury zasiedli ponadto Krzysztof Daukszewicz, Leszek Bończuk, Leszek Szopa, którzy oceniali 23 podmioty wykonawcze.

Zacznijmy alfabetycznie:

 Agnieszka BidasAgnieszka Bidas - Sandomierz - trochę utonęła w powodzi dobrych i bardzo dobrych wykonawców, brak jej siły przebicia. Poza tym Marek Piekarczyk, jest nieprzychylnie nastawiony do podkładów muzycznych - półplaybacków i wolał gorszą muzykę, ale żywą - wszystko to pięknie, ale nie każdy ma możliwość zabrania muzyków - kasa!!!

A tak prawdę mówiąc to marzy mi się Myślibórz z kapelą sprawnych muzyków dla solistów - robi się takie imprezy w Polsce niekiedy... Ale by się pośpiewało! - cóż marzenia... Ponadto E-mol nie był przekonany, że w utworach stylizowanych na ludowiznę można sadzić transakcentacje. Miły mój kolego, posłuchaj co się puszcza w eter - nikt się tym nie przejmuje (a szkoda) cóż prawo Kopernika o złych pieniądzach. Jak zawsze aktualne.

Filip Cembala z Gdyni – student aktorstwa i wokalu, zaśpiewał własne utwory – zawodowo jak na przyszłego zawodowca przystało, ale... Teksty moim zdaniem przegadane i trochę miałkie, muzyka przyzwoita – wyróżnienie za wykonawstwo.

 Mariusz Marcin DekielMariusz Marcin Dekiel - Kielce - kpiarz, aktualny, ale jak to wielokrotnie pisałem, wolę go w treściach mniej teraźniejszych - to co zaprezentował nie miało walorów ogólniejszych. Być może w kabarecie typu aktualny komentarz - tak - (Dekiel do telewizji), ale w konkursie, trochę za mało. Nagroda w formie występu w koncercie laureatów.


Jerzy Paweł Duda
- Gorzów – jak wino im starszy tym lepszy, nestor SMAK-u dał sobie spokój z mędzeniem o krajobrazie, wszedł w aktualny kabaret polityczny i świetnie się tam sprawdza. Tak trzymaj! "Kwaczanka" – super – ale uważaj! Czy masz już wypracowaną emeryturę? Władza bywa pamiętliwa. Nagroda Różowe okulary za optymizm.

Opublikowany: 2007-12-11 20:20:00
Strony: