szukaj  |   kontakt

Piotr Szauer - Z nadzieją
Noro Lim - Nie odchodź
Gabriela Lencka - Emesis

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2006 » Myślibórz - SMAK 2006
Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK 2006
SMAK to impreza kultowa, kto raz tam był, lubi wracać, istnieje tam już koło ZBOWiD (trzeba zaliczyć co najmniej 10 imprez), którego jestem samozwańczym prezesem - 20 lat tam jestem uczestnikiem smakowitych warsztatów.
Marek Sochacki | 

Wiele się tam nauczyłem u takich tuzów jak Agnieszka Osiecka, Janusz Kondratowicz, Tadeusz Woźniak, Ela Adamiak i Andrzej Poniedzielski, Jerzy Derfel, Krzysztof Daukszewicz, Krzysztof Heering, i wielu wielu innych, których o wybaczenie proszę, że z nazwiska nie wymieniłem.

Fajne jest, że ściganie jest bardzo koleżeńskie, wspomagają się ludziska warsztatem
i instrumentalnie. Pośpiewa się razem przy szklanicy u Woja Myślibora. I tu moja uwaga - bardzo się jacyś abstynenci obruszali na to drinkowanie - cóż Polak umie i na trzeźwo się zabawić, ale po co się tak męczyć? A tak poważnie to jesteśmy tam swojacy, możemy maski pozdejmować bardzo męczące na co dzień, bez żon i mężów, dzieci, przełożonych
z prawej do lewej nogawki, sąsiadów z KGB i CIA, aniołów Stróży - teatru tego naszego codziennego. Można późno iść do łóżka i jeszcze później wstać, jeść i nie jeść, grać i piać, w windzie spać - ale wszystko ze SMAKIEM. I nie zabierajcie nam tego, to jest nasza SMAKOWA Kana Galilejska. uff ...

Uczestników wielu, czasu mało na sprawy warsztatowe, nie każdy zdąży o swoich dokonaniach tyle porozmawiać ile by chciał z szefostwem. Moja propozycja, jest trochę uczestników niezłych w te klocki - można pokonsultować, ręczę, że coś wartościowego podpowiedzą, jeżeli macie problemy.

Teraz ad rem - Hebanowy szczebel do kariery - pierwsze miejsce dla Gorzowian - Ex aequo - bo chyba tak się piszą, kapela mocno i żywiołowo grająca, z ciekawymi pomysłami, popieram młodych, jedyne na co bym zwrócił uwagę, to niezbyt czytelny tekst, a piosenki były o czymś, więc warto by je wykonać tak żeby przesłanie trafiło do ludu.
O Dębie dla Sandomierzan, jako zamieszany weń, mówił nie będę, acz - spotkałem się
z zarzutami, że SMAK stał się komercyjny.
Cóż, jeśli komercja to sprawny warsztat to chwała komercji, bądźcie komercyjni. Dla mnie to słowo oznacza pisanie o niczym i odegranie i odśpiewanie tegoż do kotleta, a tego
w Myśliborzu, przebóg nie było ( za co zresztą niektórzy miejscowi notable ganią imprezę, bo się toto na festyn nie nadaje, nie dla ludu prostego to, nie !). A Agata Gałach na scenie to jest osoba co przykuwa wzrok, nie tylko panów. Sosnowy szczebel dla prześmiewcy Dekla i dobrze.

Opublikowany: 2006-10-24 19:00:00
Strony: