szukaj  |   kontakt

Kuba Pałys - Jeśli wola Twa
Piotr Szauer - Świadomość
Sergiusz Stańczuk - Widokówka na niebo

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


Sławomir Nowak - SMAK 2007
Sławomir NowakSławomir NowakSławomir Nowak
Sławomir NowakSławomir NowakSławomir Nowak
Sławomir NowakSławomir Nowak

Sławomir Nowak – Lwówek Śląski – następca J.P. Dudy w pieśniach połoninnych. Zaśpiewał m.in. sequel "Ballady o Cześku Piekarzu" Wolnej Grupy Bukowina, ale jak to
z sequelami - nie umywa się do oryginału - poetycko pięknego tekstu Bellona, zmuszającego do myślenia, cudownie niedopowiedzianego. Nie dopowiadaj chłopie, daj pomyśleć, pomarzyć, pozwól się cudownie asocjować myślom. Wstyd przyznać we wczesnej młodości lubiłem też pisywać takie rzeczy, ale nie tak nachalnie. Być może Sławek z tego wyrośnie, czego mu szczerze życzę. Pisać potrafi, wie co to metafora, poprawnie gra, niech dojrzewa. Sławek – baw się formą, pisz pastisze – to pomaga
w ćwiczeniu warsztatu literackiego, ale jak tworzysz bądź sobą. I ucz się śpiewać, nie jesteś w tym tuzem – chyba, że to była ogromna trema (było słychać).