szukaj  |   kontakt

Andrzej Marczyński - Ballada z małego miasteczkaWojtek Gęsicki - Niepoczytalny bibliotekarzJacek Gutry - Barwna postać pawia

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2006 » SANDłicz 2006
IV Bezalkoholowa Uczta z piosenką Nieobojętną - SANDłicz 2006
SANDłicz jest chyba jedyną imprezą, na której uczestnicy mogą zaprezentować więcej niż standardowo dwa utwory. Regulaminowo każdy artysta, który chce wziąć udział musi przygotować mini recital trwający ok. 30 min.
Taką formułę konkursu uważam za bardzo dobrą, bo z jednej strony wykonawcy daje szansę szerszej prezentacji twórczości, a z drugiej słuchaczowi daje szansę głębszego poznania twórczości danego uczestnika.
Jerzy Dziedziczak | 

W dniach od 7 do 10 grudnia w Sandomierzu odbyła się
IV Bezalkoholowa Uczta z Piosenką Nieobojętną.

Udział w niej wzięli: Beata Osytek, Mariusz Orzechowski, Dzidka Muzolf, Agata Ślazyk, Anna Szałapak, Stare Dobre Małżeństwo.
W tym roku wyjątkowo impreza odbyła się w formie festiwalu, a nie konkursu. Ja osobiście mogłem uczestniczyć niestety tylko w sobotnich koncertach zatytułowanych "Trzy kobiety - trzy poezje z Krakowa".
Około godziny 18 zjawiłem się w budynku zlokalizowanym w rogu Sandomierskiej starówki, w którym znajduje się Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej - organizator tej imprezy. Zdążyłem nawet na próby, których mogłem wysłuchać dzięki uprzejmości organizatorów.

foto: Robert Głuszak, Dzidka Muzolf

Robert Głuszak - SANDłicz 2006 Dzidka Muzolf - SANDłicz 2006 Dzidka Muzolf - SANDłicz 2006

 

Pierwsza wystąpiła Dzidka Muzolf z towarzyszącymi jej muzykami. Występ ten tym bardziej był ciekawy, że Dzidka kilka lat temu postanowiła zrezygnować z publicznych występów
i nic nie wskazywało na to, że z tej decyzji się kiedykolwiek wycofa. Na szczęście dla nas - wiernych słuchaczy, postanowiła wrócić na scenę.
Jako druga wystąpiła Agata Ślazyk. Agatę najczęściej można teraz usłyszec w "Piwnicy pod Baranami" w Krakowie. Ja miałem to szczęście usłyszec ją pierwszy raz w 1999r. na SMAK'u w Myśliborzu, gdzie zaśpiewała piosenkę "o pączusiu" jak zwykłem ją nazywac (Może nie jestem ciepłym pączusiem). Takiego głosu się nie zapomina!
Opublikowany: 2006-12-14 19:10:00
Strony: