szukaj  |   kontakt

Szymon Zychowicz - Za oknem gwiazda
Noro Lim - Feniks
D.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądź

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


Rozmowa z Jarkiem Wasikiem – dyrektorem artystycznym Festiwalu „Poetycka Dolina”

fot. Piotr PerzynaDlaczego w tym roku Piąta „Poetycka Dolina" odbędzie się w „Stodole"?
W miejscu, w którym przez cztery lata odbywał się festiwal, rozpoczyna się budowa nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury, głównego organizatora „Poetyckiej". Z parku w Dolinie Służewieckiej przeniesiemy się w sobotę 4 września 2010 roku do klubu „Stodoła", miejsca, którego reklamować przecież nie trzeba.

Kto zaśpiewa w tym roku?
Gwiazdą będzie Ewa Bem, zaśpiewa recital z zespołem. Cieszę się, że udało mi się namówić laureatów głównych nagród „Poetyckiej Doliny" z lat poprzednich, by podczas jubileuszu, zaśpiewali utwory ze swojego repertuaru z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Igora Przebindowskiego. Wystąpią: Gabriela Lencka, Karolina Popczyk, Przemek Mazurek, Krzysztof Napiórkowski, Olek Różanek, Marcin Skrzypczak. Ja także zaśpiewam kilka nowych piosenek, które późną jesienią pojawią się na mojej nowej, już nagranej płycie.

Czy można jeszcze zgłaszać się do konkursu?
Oczywiście! Wszystkich zapraszam do odwiedzenia strony: www.sdk.waw.pl/, tam w zakładce: biurko uczestnika znajdują się regulamin i karta zgłoszenia. W tym roku łączna suma nagród wyniesie 10 tys. złotych, które przyzna Jury w składzie: Elżbieta Zapendowska, Michał Ogórek, Janusz Strobel, Tadeusz Woźniak.
Na zgłoszenia czekamy do 30 lipca.

Dotychczas w plenerze wstęp na „Poetycką Dolinę" był bezpłatny. Jak będzie można dostać się do Stodoły?
Wstęp na festiwal pozostaje bezpłatny, zarówno na przesłuchania konkursowe i wieczorny koncert galowy o 20:00. Trzeba będzie jednak wcześniej odebrać zaproszenia w kasie klubu „Stodoła" lub Służewskim Domu Kultury. Szczegółowe informacje na ten temat pojawią się w sierpniu.