szukaj  |   kontakt

Kaduceus - Inwazja
Monika Załoga - Nokturn
Bartek Dzikowski - LULLABY

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Piort Bukartyk w Zapiecku
Piort Bukartyk i Marek Kisieliński w łódzkim Zapiecku
Już dawno, dawno temu zdołałam sobie wydedukować, iż drodzy moim uszom artyści,
z kompletnie nieznanych mi przyczyn, omijają Łódź szerokim łukiem, czym ranią moje uczucia...
Ania Ozdobińska | 

Nie mogłam wprost uwierzyć w swoje szczęście, gdy okazało się, że Piotr Bukartyk zagra 12 stycznia koncert w Zapiecku (Oberży Folkowej) w moim mieście, w mieście Łodzi. Czym prędzej zarezerwowałam więc stolik w zapieckowej piwnicy koncertowej. Zaprosiłam też kilku znajomych aby zapoznali się z twórczością Bukartyka,
a może nawet zapałali do niej sympatią...

Po dotarciu na miejsce i uiszczeniu mikroskopijnych rozmiarów opłaty za wstęp, zeszłam do piwnicy gdzie spotkała mnie przyjemna niespodzianka (żeby nie powiedzieć, że kopnął mnie zaszczyt ;-) ). Otóż na bardzo wąskiej drodze do mojego stolika stał tenże Bukartyk
i nie miałam innego wyjścia niż porządnie go "musnąć" żeby przedostać się na miejsce. Fizyczny kontakt z podmiotem wykonawczym zdecydowanie spotęgował moje pozytywne nastawienie do mającego się odbyć koncertu.

Piotr Bukartyk i Marek Kisieliński Ze znajomymi zdążyłam zamienić jedynie kilka słów, ponieważ na scenie, bez zbędnych opóźnień, pojawiło się dwóch wykonawców: Piotr Bukartyk i Marek "Kisiel" Kisieliński. Bukartyk nie omieszkał pochwalić się, iż niedawno zmienił stan cywilny, po czym zaprezentował wszystkim obecnym na sali pannę Martę. Pochwalił się także za "Kisiela", iż tamten za dwa miesiące zostanie ojcem. Tak więc każdy z nich miał jakieś usprawiedliwienie na to żeby podczas koncertu sączyć półlitrowe szklanki soczku pomarańczowego ;-)

Marek KisielińskiKoncert zaczął się zupełnie po 'bukartykowemu', czyli od przywitania publiczności, bardzo serdecznego przeproszenia za fakt, że będą grali jego piosenki oraz stwierdzenia "nie chcemy wam zakłócać procesów trawiennych, także nie zwracajcie na nas uwagi...". Bardzo miło zaskoczyli mnie wyborem pierwszej piosenki ("Dokąd się wybierasz"), gdyż był to utwór, dzięki któremu twórczość Bukartyka poznałam i pokochałam. Już po kilku chwilach byłam zadziwiona i szczerze uradowana sprawnością z jaką palce "Kisiela" pomykały po gryfie. Swoją grą zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie.

 

Opublikowany: 2007-01-16 18:00:00
Strony:
foto galeria:
Piotr BukartykPiotr BukartykPiotr Bukartyk

wszystkie fotografie: Marek Górski (www.zapiecek.art.pl)