szukaj  |   kontakt

Katarzyna Brzozowska - KołysankaJacek Gutry & Gut-muzyk - Polski Folk-lorApolinary POlek - Ostatnia wędrówka Jasia Huśtawki

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.

Wywiady:

strona główna » wywiady » Relacja Katarzyny Zawadzkiej z recitalu Magdaleny Żuk (2011)
Relacja i wywiad Katarzyny Zawadzkiej z recitalu Magdaleny Żuk

Relacja z recitalu Magdaleny Żuk, który odbył się 9 grudnia 2011 roku we wrocławskim Imparcie. Autorką materiału prezentowanego w "Muzycznej Cyganerii" Leszka Kopcia jest Katarzyna Zawadzka.

Magdalena Żuk jest obdarzona talentem pianistycznym i wokalnym. Niekiedy łączy obie pasje w jedno, stwarzając własny styl w dziedzinie piosenki artystycznej. Niedawno wystąpiła ze swoim recitalem "Miłość w cis-moll" we wrocławskim Imparcie. Podczas występu można było usłyszeć artystkę grającą motywy muzyczne z utworów W.A. Mozarta, F. Chopina, J. Brahmsa i C. Debussy’ego oraz śpiewającą teksty m.in. Wojciecha Popkiewicza i Rafała Wojaczka. Magdalena jest utalentowaną polską pianistką Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Schola Cantorum w Paryżu oraz The Royal College of Music w Londynie. Stypendystka polskiego i francuskiego rządu. Laureatka wielu prestiżowych nagród muzycznych. W tym roku została uhonorowana nagrodą TVP Polonia "Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju", ponieważ "dotykając klawiszy fortepianu sprawia, że duch polskiego romantyzmu unosi się na salach koncertowych całego świata".