szukaj  |   kontakt

D.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądź
Adsu - Teatr
Sfera szeptów - Z najszlachetniejszych kamieni

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej - PZPR 2007
Mój kolega Gruby mówi, że PZPR jest fajny, bo jest blisko... No nie wiem... On ma ok. 200 km. Ja mam ok. 20 km. Komu blisko, temu blisko. Ja jechałem tam niecałe 30 min. Oczywiście to nie jest największa zaleta PZPR, ale o tym już za chwilę.
Jerzy Dziedziczak | 

Tegoroczny Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej odbył się w nowej formule i myślę, że ta zmiana bardzo dobrze wpłynęła na sam konkurs. Zatem do rzeczy... Od tego roku odbywają się wstępne kwalifikacje - na podstawie wcześniej przesłanych materiałów. Dzięki temu każdy z zakwalifikowanych uczestników może zaprezentować mini recital składający się z pięciu utworów.

W tym miejscu mógłbym powiedzieć, że PZPR jest drugim znanym mi konkursem o takiej formule. Pierwszym jest, a właściwie był SANDłicz w Sandomierzu. Piszę 'był', bo myślę, że gwiazda konkursu o nawie SANDłicz zgasła nam bezpowrotnie (z przyczyn niezależnych od pomysłodawców i realizatorów tego festiwalu)!!! Otóż, w skrócie można by rzec, że burmistrz Sandomierza postanowił wprowadzić w tym pięknym mieście nową, jedynie słuszną kulturę, zmuszając tym samym jedynych sensownych 'animatorów' kultury do rezygnacji ze swojej pasji i pracy. Jednak nie o tym chciałem teraz pisać. Zainteresowanych odsyłam do innych mediów, bardziej masowych np. Interwecja TV, gdzie temat był poruszany wielokrotnie.

Zespół Małe Kino z ŻywcaWracając do tematu PZPR, w tym roku w konkursie udział wzięło ośmiu wykonawców. Jako pierwszy wstąpił zespół Małe Kino z Żywca. Ja Małego Kina miałem możliwość pierwszy raz posłuchać podczas SANDłicza w 2005r. Przyznam, że zespół zwraca na siebie uwagę, muzycznie bezpośrednio nawiązuje do korzeni muzyki rockowej, łącząc ją z poezją, od której nie stroni ;-). Recital Małego Kina rozpoczął się od recytacji, po której nastąpiło 5 ekspresyjnych, dynamicznych kawałów.
W porównaniu do sandomierskiego występu, tym razem zespół wystąpił w rozszerzonym
(o skrzypce) składzie. Miejscami brzmienie kojarzyło mi się z ulubionym Krzakiem, ale to pewnie przez słabość do śląskiej formacji i ich muzyków. Miejscami "zapachniało" starymi Scorpions'ami lat 70-tych. Jak dla mnie super!!!

Opublikowany: 2007-03-04 14:00:00
Strony: