szukaj  |   kontakt

Daniel Gałązka - Daj mi czasM.M. Dekiel - Ostatni rajdDominika Barabas - Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2014 » „Przed premierą” w Teatrze Piosenki wystąpiła Dorota Zygadło - tu warto bywać!
„Przed premierą” w Teatrze Piosenki wystąpiła Dorota Zygadło - tu warto bywać!

Weszła na scenę z „Tępą blondyną” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski) i od razu zyskała aprobatę publiczności. Potem oczarowała interpretacją piosenki „Idę cienistą stroną ulicy” do słów Jeremiego Przybory i „Światem Ordonki” do słów Agnieszki Osieckiej. Wieczór we wrocławskim Autografie należał do niej.

Dorota Olearczyk | 

Czwartkowy wieczór z cyklu "Przed premierą" w Teatrze Piosenki należał do wrocławianki- Doroty Zygadło. Przyimpartowska kawiarenka Autograf kilkanaście minut przed godziną 19 była już prawie całkowicie zapełniona. Kierownik Teatru Piosenki- Urszula Orłowska, jak zwykle czuwała nad tym, aby każdy znalazł miejsce i roztaczała sympatyczne fluidy. Potem już tylko zachwycaliśmy się brzmieniem głosu i interpretacją piosenek. Emocjonowaliśmy się historiami ukrytymi w tekstach m.in. Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, a bohaterkę wieczoru prosiliśmy o bisy. Dorota Zygadło śpiewała po polsku, angielsku i francusku i w każdej z wersji językowych była przekonywująca, raz zabawna innym razem wzruszająca.

Gospodarzem comiesięcznych spotkań, jednocześnie zapraszającym i prezentującym kolejnych wokalistów, jest wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk. Gromadząca się cyklicznie w kawiarni Autograf publiczność ma okazję zapoznać się z najbardziej interesującymi interpretacjami najlepiej zapowiadających się młodych artystów, którzy w przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny - nie tylko muzycznej.

Dorocie Zygadło, wrocławiance, akompaniował na gitarze Igor Smaruj, zielonogórzanin, obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach.

Opublikowany: 2014-10-06 17:30:00

foto: Julian Olearczyk