szukaj  |   kontakt

Dąbrówka - Majewski - Monolog niesłyszących sięKatarzyna Brzozowska - KołysankaDominika Barabas - Cień

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » Program IV Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie 2011
IV Festiwal Piosenki Innej w Lubawie 2011r

Festiwal Piosenki Innej to przede wszystkim spotkanie, na które rokrocznie zapraszać chcemy ludzi wrażliwych na piękno poezji i muzyki. Do Lubawy w pierwszych dniach sierpnia przyjadą po raz kolejny artyści z całego kraju - ci już uznani, ale również tacy, którzy od niedawna zajmują się pisaniem i wykonywaniem swoich piosenek. Prawdziwych, pełnych emocji, życiowych doświadczeń, okraszonych dobrym tekstem i szlachetną muzyką - piosenek innych od tych, którymi zalewani jesteśmy codziennie przez media.

Tegorocznemu IV Festiwalowi towarzyszyć będzie także spotkanie szczególne, bo urodzinowe. Dziesięć lat temu w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie za sprawą jego ówczesnego dyrektora Artura Szymczyka oraz muzyka Tomka Gula powstał zespół łączący w swych piosenkach wiersz z muzyką - „Sfera Szeptów". I to właśnie w jego działalności upatrywać należy początków Festiwalu Piosenki Innej. Po dekadzie grupa rozsianych dziś po kraju i świecie młodych ludzi znów zasiądzie w jednym miejscu, by zagrać i zaśpiewać dla lubawskiej publiczności.

To, co jest inne - zazwyczaj odstrasza... Nie bójcie się innej piosenki. Zasmakujcie jej a gwarantuję, że zasłuchacie się na długie lata. Zapraszam na IV Festiwal Piosenki Innej!

PROGRAM FESTIWALU

Czwartek, 4 VIII 2011 r.

SPICHLERZ - Klub Festiwalowy (ul. Kupnera 14)
20:00 - URODZINY „SFERY SZEPTÓW"

Spotkanie w 10. rocznicę powstania w Lubawie grupy literacko-muzycznej „Sfera Szeptów" połączone ze spontanicznymi występami artystów związanych z tym projektem oraz gości Festiwalu.

Piątek, 5 VIII 2011 r.

Łazienki Miejskie w Lubawie
16:00 - przesłuchania konkursowe - cz. I
20:00 - „O NIEBO LEPIEJ" /nagroda publiczności III FPI/

SPICHLERZ - Klub Festiwalowy (ul. Kupnera 14)
21:30 - OTWARTA SCENA.
Gospodarz: TOMEK WACHNOWSKI

Sobota, 6 VIII 2011 r.

Łazienki Miejskie w Lubawie
16:00 - przesłuchania konkursowe - cz. II
20:00 - BEATA OSYTEK

SPICHLERZ - Klub Festiwalowy (ul. Kupnera 14)
21:30 - OTWARTA SCENA.
Gospodarz: TOMEK SALEJ

Niedziela, 7 VIII 2011 r.

Łazienki Miejskie w Lubawie
18:30 - KONCERT LAUREATÓW
19:30 - Bogusław Bierwiaczonek i Mateusz Rulski
20:00 - KAMIL WASICKI z zespołem

Plakat