szukaj  |   kontakt

Apolinary POlek - Woła mnie SłońceJacek Gutry - Szalona żonaBartek Dzikowski - Sleepwalking

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Powrót do korzeni 2008
II Niekomercyjny Przegląd Piosenki Poetyckiej „Powrót do korzeni” cd.
W II Przeglądzie Piosenki Poetyckiej "Powrót do korzeni" im. Jacka i Jana Stefańskich udział wzięli:

- Mystic Roses, czyli Małgosia Stec i Piotr Kudyba (Bełchatów)
- Mateusz Kluza z zespołem (Kraków)
- Grupa Calcjumfolii (Toruń)
- Grupa W tym sęk (Jelenia Góra) - laureaci
- Radek Partyka (Trzebunia)
- Anna Kossakowska (Toruń)
- Piotr Szauer (Lubawa)
- Tomasz Salej (Olsztyn)
- Grupa Caraboo (Brwinów)
- Łukasz Nowak (Wrocław)
- Grupa Caryna

AdsuGośćmi przeglądu byli: grupa Adsu oraz Andrzej Koczewski
i Marek Górski. Swoje autorskie utwory wykonał również pomysłodawca tego poetyckiego przedsięwzięcia Alek Babiuch z towarzyszeniem zespołu Włodzimierza Mazonia i przyjaciół. Natomiast głównym punktem całej imprezy dla większości przybyłych do Rotundy był z pewnością koncert grupy Bez Jacka wspartej przez panów ze Słodkiego całusa od Buby. Jak zażartował Zbyszek Stefański – "grają dziś bardziej metalowo". Ich muzyka zyskała nowe, kolejne już odświeżające oblicze, nie tracąc jednak dawnego przesłania.

Zmieniła się muzyka "Bezjacków", zmienia się także oblicze poezji śpiewanej, co również pokazuje ten festiwal. A wszystkie te zmiany wynikają ze zmian gustów, innych czasów. Dobrze, że pozostał choć ten stary duch, który wciąż odróżnia nas od jednorazowych piosenek serwowanych przez większość mediów. Duch, który pozwala nam wierzyć, że mamy dla kogo pisać, dla kogo śpiewać, dla kogo być…

Opublikowany: 2008-02-06 22:40:00
Strony:
notka o autorze...
Piotr Szauer - związany z poezją od 2001 roku, współzałożyciel grupy poetyckiej Sfera Szeptów z Lubawy, student dziennikarstwa. Pisze, komponuje i krytykuje, gdy ma ku temu podstawy... Więcej o autorze: www.szauer.blog.onet.pl