szukaj  |   kontakt

Jacek Kadis - Siostra nieszczęśliwychJerzy Dziedziczak - Pamięci innych poświęcamApolinary POlek - Takie miasteczka

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2011 » Pogodna i energetyczna odsłona Katarzyny Groniec
Pogodna i energetyczna odsłona Katarzyny Groniec

14 stycznia 2012r. na deskach CS Impart wystąpiła Katarzyna Groniec. Anka z musicalu „Metro”, laureatka PPA i zdobywczyni dyplomu mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego odsłoniła swoją pogodną i energetyczną cząstkę. I trzeba przyznać, że z tą fizys było artystce do twarzy.

Dorota Olearczyk | 

Głośne brzmienia i wyrazisty rytm zgrabnie splotły się z nienagannym głosem artystki. Dbałość o każde słowo (o sylabę) i każdy dźwięk to norma wykonawcza, poza ramy której - Katarzyna Groniec - nie wychodzi. Jej najnowsze i starsze piosenki śpiewane na koncercie brzmiały perfekcyjnie, a nowe aranżacje szlagierów pozytywnie zaskakiwały orzeźwiającym wykonaniem. Spora w tym zasługa doskonałych muzyków, którzy towarzyszyli jej na scenie współtworząc energetyczną bombę (Robert Szydło- gitara basowa, Łukasz Damrych – instrumenty klawiszowe, Łukasz Sobolak – perkusja, Bartek Miarka – gitara). Artystka jak najlepszy komik wzbudzała wielokrotnie salwy śmiechu. Jej rozmowa z myszką o niemożności wyrażenia swoich potrzeb z powodu ryjka i wąskiego gardziołka, przez które nie może przejść wyraźne, głośne słowo tylko zawisa i opada - może być wzorem wykonawczym dla współczesnych zespołów kabaretowych tkwiących w estetyce absurdu. Podobny, zabawny efekt dało odśpiewanie, a właściwie odegranie utworu o bigotach („Bigotki” muz. i sł. Jacques Brel, sł. polskie Wojciech Młynarski) i „Krzyżówki, czyli permutacji małżeńskich”(muz. i sł. Marian Hemar).

„Pin-up Princess” to siódma płyta Katarzyny Groniec, którą widzowie mogli kupić po koncercie w Imparcie, żeby móc przypieczętować, artystyczny wieczór z dużą dawką dobrej energii, autografem artystki złożonym na okładce płyty.

Opublikowany: 2012-01-19 08:50:00

foto: Julian Olearczyk

Pin-up Princess - okładka płyty