szukaj  |   kontakt

Wojtek Gęsicki - Niepoczytalny bibliotekarz
Andrzej Marczyński - Muszyna blues
RYKOSZEPT - Torba na Rzeczy Pospolite

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » Poetycka Dolina 2011 - rozmowa z J. Wasikiem
Poetycka Dolina - rozmowa z Jarkiem Wasikiem dyrektorem artystycznym Festiwalu

Po raz drugi „Poetycka Dolina" odbędzie się w klubie „Stodoła", a nie w Dolinie Służewieckiej. Dlaczego?

Buduje się nowy, fantastyczny budynek Służewskiego Domu Kultury. Oddanie obiektu zaplanowane jest na czerwiec 2012 r. Jest szansa, że mając do dyspozycji nowoczesne zaplecze, następna impreza odbędzie się ponownie w tradycyjnym miejscu.

Przedłużacie termin zgłoszeń na festiwal?

Tak. Są wakacje, artyści są w rozjazdach - to trochę nieszczęśliwy czas na myślenie o wysyłaniu kart zgłoszeń. Postanowiliśmy przesunąć termin do 15 sierpnia 2011 r. Serdecznie zapraszam wszystkich twórców i wykonawców do udziału w „Poetyckiej Dolinie". Słyszałem głosy, że na nasz festiwal jest się bardzo trudno zakwalifikować. To plotki. Wszystkich ciekawych artystów, którzy przez muzykę i teksty wyrażają siebie, na pewno dostrzeżemy i zaprosimy do udziału w konkursie.

Kto zagra w „Stodole"?

Wystąpią oczywiście laureaci głównych nagród. Gwiazdą w tym roku będzie Mietek Szcześniak z zespołem. Moim zdaniem, to jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów, posiadający w repertuarze przepiękne i mądre piosenki. Gościnnie zaśpiewa jedna z Jurorek - Lora Szafran. Przy okazji dodam, że w tym roku mamy niezwykłe Jury, złożone z samych Pań. Poza Lorą, wykonawców oceniać będą: Ela Zapendowska, Maria Szabłowska i Magda Turowska. Łączna suma nagród wynosi 10 tys. zł. Gospodarzem wieczoru 10 września, na który już zapraszam, będzie Artur Orzech.

Czy Ty także zaśpiewasz?

Będzie mi niezmiernie miło otworzyć koncert galowy. Będę miał podwójne święto, ponieważ 12 września ukaże się moja nowa płyta pt. „Nie dotykaj". Wspólnie z muzykami, którzy zagrali na płycie, zaprezentujemy kilka nowych piosenek z moimi tekstami.

Jak można zdobyć bilety na „Poetycką Dolinę"?

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale warunkiem jest wcześniejszy odbiór zaproszeń. Będą one dostępne od 23 sierpnia w Służewskim Domu Kultury w Warszawie, ul. Puławska 255 i w kasie klubu „Stodoła" w Warszawie, ul. Batorego 10. Pozdrawiam wszystkich i mówię: do zobaczenia na festiwalu!

Mietek Szcześniak
fot. M. Nasternak