szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry & Gut-muzyk - Ech ElżbietaDaniel Gałązka - KochanaSzymon Zychowicz - Zielony wiersz

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Piwnica Pod Baranami w Hybrydach
Artyści Piwnicy pod Baranami w Warszawskich Hybrydach - 4 VI 2008
We środę 4 VI 2008 w Warszawie nadarzyła się okazja posłuchać artystów z Krakowa, ze znanej w całym kraju Piwnicy pod Baranami. Okazja niecodzienna, zatem nie mogłem j ej przegapić, zwłaszcza, że klub Hybrydy mam po drodze z pracy do domu ;-)
Jerzy Dziedziczak | 

Koncert został zorganizowany przez Fundację 'Universitatis Varsoviensis' przy finansowym wsparciu urzędu dzielnicy Warszawa-Śródmieście m. st. Warszawy. Koncert był kameralny, przybyło około stu osób, czyli wystarczająco aby zapełnić salę klubu.

A. Ślazyk, R. JędrzejczykAgata Ślazyk i Rafał Jędrzejczyk śpiewali na przemian po kilka piosenek. Akompaniowali im Tomasz Kmiecik na fortepianie i Michał Półtorak na skrzypcach. W koncercie mieliśmy okazję usłyszeć wiele znanych piosenek różnych twórców i z różnych okresów. Nie zabrakło jednak piosenek do autorskich tekstów Agaty i kompozycji Tomka. Dzięki temu znów miałem okazję usłyszeć na żywo: "Każde słowo" czy "Więc tęsknię". O ile pierwsza część koncertu była raczej refleksyjna, o tyle druga zdecydowanie wesoła. A to między innymi dzięki piosenkom przyjaciela Agaty i Tomka, Bonifacego Dymarczyka ("Dziewczynom ku przestrodze", "Gdzie się podziali Ci piosenkarze") oraz własnym tekstom Agaty: "Może nie jestem ciepłym pączusiem", "Komediantka". Mieliśmy też okazję posłuchać doskonałej interpretacji Agaty, wiersza Andrzeja Waligórskiego "Jagienka i orzechy", do którego wyjątkową muzykę skomponował Tomek Kmiecik.

Bardzo dobrze, że powstają inicjatywy w ramach których są do Warszawy zapraszani wartościowi artyści z innych miast. Dobrze też, że administracja wspiera takie działania. Miejmy nadzieję, że stanie się to tradycją i dzięki temu będziemy mieli możliwość poznać różnych artystów, których na co dzień można usłyszeć tylko w ich rodzinnych miejscowościach.

Opublikowany: 2008-07-07 19:00:00
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 4,88