szukaj  |   kontakt

Wojtek Gęsicki - Niepoczytalny bibliotekarz
Wojtek Gęsicki - Jak długo
Katarzyna Brzozowska - Kołysanka

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Piotr Dąbrówka - koncert w Radomiu
Piotr Dąbrówka - koncert "Światło w oczy" w Radomiu - cd.
Potem usłyszeliśmy kolejną barową opowieść, ale troszeczkę w innym stylu, nie taką strasznie dorosłą, poważną, smutną. "Głodny jak pies" to pieśń o tym jak to młody, gniewny człowiek przeżywa, doświadcza... Dąbrówka, chcąc ubiec pytanie publiczności, wyznał, że to prawda - nie grają z basistą, są ewenementem w Polsce, który posiada 'na stanie' perkusistę (Paweł Karaś) a nie posiada basisty. Czekają... Wyszli nawet do publiczności z odważną propozycją: "Jeżeli ktoś z państwa biegle włada instrumentem
i chciałby przeżyć część życia z takimi wariatami jak widać to zapraszamy...".

 

Mariusz Kowalski i saksofon bambusowyPodczas radomskiego koncertu mieliśmy niezwykłą okazję poznać brzmienie kolejnego z bardzo rzadkich instrumentów, niespotykanych w Polsce i w ogóle rzadko spotykanych czyli saksofonu bambusowego o przepięknym, 'soczystym' brzmieniu. Utwór nazywał się "Sahara". Pojawiły się także "Do S" (sł. Stanisław Grochowiak), "Próba wiary" oraz "Psalm
o chorych nogach" (sł. Tadeusz Mariusz KowalskiNowak). Na zakończenie zabrzmiało "Światło w oczy". Cytując Piotra: "Niektórzy mówią, że najpiękniejsza, niektórzy mówią, że najlepsza, najbardziej rozrywkowa... Słyszałem już, że to hit popkultury chociaż nie wiem jak w piosence literackiej można stworzyć popkulturę, może można...". Wykonanie utworu wzbogaciła solówka Kowalskiego na gitarze elektrycznej skomentowana przez Dąbrówkę: "W takich sytuacjach mówi się: Poszedł...".Bardzo lubię wracać myślami do tego koncertu - to było prawdziwe przeżycie!!!

 

 

 

 

Opublikowany: 2007-04-18 13:40:00
Strony: