szukaj  |   kontakt

Andrzej Marczyński - Piosenka dla gapowicza
RYKOSZEPT - Torba na Rzeczy Pospolite
Jacek Gutry - Tyci taci sen

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Piotr Dąbrówka - koncert w Radomiu
Piotr Dąbrówka - koncert "Światło w oczy" w Radomiu
Otwarcie XIV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia 2007 w Radomiu uświetniły dwa wydarzenia muzyczne: recital Ilony Sojdy (laureatki Złotego Prysznica XIII OTŚP "Łaźnia 2006") oraz niesamowity koncert "Światło w oczy" Piotra Dąbrówki z zespołem. Osobiście mogłam uczestniczyć jedynie w tym właśnie koncercie.
Ania Ozdobińska | 
plakat Uważam, że miałam ogromne szczęście, ponieważ na widowni w Klubie Środowisk Twórczych znalazłam się dość niespodziewanie, a koncert Piotra Dąbrówki, którego miałam okazję wysłuchać okazał się prawdziwą perełką. Jestem pewna, iż słowami nie będę w stanie oddać wszystkich emocji jakie przetaczały się przeze mnie tamtego wieczoru... Na początku usłyszeliśmy przenoszącą w zupełnie inny świat kompozycję na flecie... która nagle przeszła w bardzo wyrazistą interpretację wiersza "Cztery ściany świata" Jonasza Kofty. Podczas tego utworu pomyślałam jaka to wielka szkoda, że Mariusz Kowalski i ormiański dyduknie wszyscy mogą tego doświadczyć, bo ten wiersz był jakby dla Dąbrówki pisany... Poza tym od razu dało się zauważyć, iż muzycy są doskonale zgrani, wszystko równiutko, żadnej fałszywej nuty... No i sama muzyka była szalenie energetyczna. Ach jak też Dąbrówka grał na gitarze... Był w tym 'power'
i poezja zarazem. Później okazało się, że tak naprawdę nie żadnym fletem nas przywitali lecz ormiańskim dydukiem - jednym z najstarszych (sprzed 2000 lat !!!) instrumentów świata jakie do tej pory są instrumentami żywymi. A tą niezwykłą melodię skomponował oraz na dyduku wykonał Mariusz Kowalski (multiinstrumentalista - tego wieczoru grał także na saksofonie bambusowym, gitarze elektrycznej, bębnie i klawiszach...).

Wykonanie drugiego utworu poprzedziła dość kontrowersyjna zapowiedź. Otóż miała za moment nastąpić piosenka, dzięki której część kobiet dawno już Piotra Dąbrówkę Piotr Dąbrówkaznienawidziła, a reszta kobiet, które go jeszcze nie znienawidziły - pewnie uczynią to zaraz po tym jak ją usłyszą... Tytuł tego dzieła to "Nie jesteś". A właśnie, że jestem!!! Jestem kobietą (kto nie wierzy niech się sam przekona)... I nie dość, że go nie znienawidziłam, to na dodatek zrozumiałam. Cóż może jednak Piotrze nie doceniasz kobiet, a może to ja mam
w sobie nieco męskiego pierwiastka (tylko żadnych insynuacji na temat wąsów proszę!). Po prostu myślę, że pewne uczucia nie mają płci... Na przykład żal jaki nosi w sobie człowiek oszukany, zdradzony...
Opublikowany: 2007-04-18 13:40:00
Strony: