szukaj  |   kontakt

Kuba Pałys - Jeśli wola Twa
Dorota Wasilewska - Ballada o smutnej szmacie
Jacek Gutry - Szalona żona

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2006 » PIOSTUR 2006
PIOSTUR Gorol Song 2006 cd.

Drużyna WawrzynaPo przesłuchaniach konkursowych znalazła się odrobina czasu na odpoczynek i obiad. W tej przerwie próbę miał zespół "Drużyna Wawrzyna", której to próby nie omieszkałem wysłuchać, bo wielkim fanem jestem tej grupy, składającej się z Ojca-lidera, trzech synów i "synowej" ;-) czyli Natalii. Drużynę Wawrzyna pierwszy raz usłyszałem w 2004
w Biłgoraju na Biłgorajskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną. Jak tylko ich usłyszałem - od razu wpadli mi w ucho... i tak pozostało do dziś. Wówczas zagrali swój chyba teraz najbardziej zanany hit, czyli "Pomarańcze". "Pomarańczami" wywalczyli IV miejsce na 41 SFP w Krakowie w 2005. Później spotkaliśmy się jeszcze w 2005 na SANDłiczu w Sandomierzu, a teraz tu
w Andrychowie.

Potem była chwila prawdy, która mniej więcej brzmiała tak:

  • I nagroda - Zespół "KMT" z Turku
  • II nagroda - Sergiusz Stańczuk ze Środy Wielkopolskiej
  • III nagroda - "Duet Czardasza" z Bielska - Białej
  • IV nagroda - Zuriyat Botasheva
  • Wyróżnienie - Zespół "Pół Żartem Pół Serio" z Sandomierza

Do koncertu laureatów zaproszono też:

  • Zespół "Widmo" z Katowic
  • Sylwia Turek z Wieprza k. Andrychowa
  • Anna Mysłajek z Andrychowa
  • Dorota Zielińska z Warszawy

Sergiusz Stańczuk otrzymał również nominację do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w roku 2007. Następnie laureaci zaprezentowali się na scenie, tym razem już szerszej publiczności, która tłumnie przybyła by ich wysłuchać.

Po technicznej przerwie koncert rozpoczął Antoni Muracki, który zaśpiewał dwie piosenki. Następnie na scenie pojawiła się Drużyna Wawrzyna. Zagrała kilkanaście utworów, między innymi wspomniane już wcześniej "Pomarańcze", "Niebo", "Wszystko możecie" oraz "Niezależnie".

Po Drużynie wystąpiła Ilona Sojda z Kielc. Ja Ilonę miałem okazję pierwszy raz usłyszeć w Elblągu wiosną 2006 roku. Istotnie jest osobowością, która na scenie zwraca na siebie uwagę. Ilona wykonuje teksty kieleckiego poety Marka Tercza, którego pamiętam
z przed lat z mojego "okresu" kieleckiego, gdyż w Kielcach spędziłem kilka ciekawych lat, ale o tym napiszę innym razem.

Ciekawa jest też muzyka, będąca połączeniem muzyki elektronicznej z jakimś mocniejszym beat'em, klimatem przypomina nieco kultową grupę lat 80-tych "Clan of Xymox " - główny zespół wytwórni 4AD. Przynajmniej tak to zabrzmiało w Elblągu. Jak to połączymy z bardzo poetyckimi tekstami Marka to wynik jest zaskakujący.

Po koncercie SDM, gdzieś ok. północy udaliśmy się do Pubu "Pod Basztą", gdzie przywitano nas ciepłym posiłkiem, potem granie trwało do białego rana. W ten właśnie sposób do hotelu skierowaliśmy nasze kroki dopiero nad ranem ;-)

Opublikowany: 2006-11-22 19:00:00
Strony: