szukaj  |   kontakt

Dominika Barabas - Cień
Anita Rożek - Syzyf
Bartek Dzikowski - Sleepwalking

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2006 » PIOSTUR 2006
PIOSTUR Gorol Song 2006 cd.

Następny w kolejności wystąpił zespół "Widmo" z Katowic, składający się z pięciu dziewczyn i jednego chłopaka - niektórzy to mają w życiu fart, jak zgodnie z Grubym stwierdziliśmy ;-). Widmo zaprezentowało utwory autorstwa "liderki" zespołu, czyli Dominiki Barabas. Potem przyszła kolej na zredukowany do dwóch osób zespół "Pół żartem, pół serio", czyli na mnie i na Grubego - weteranów takich wystąpień. Przyznam, że daliśmy radę i to bardzo dobrze, biorąc (i nie biorąc) pod uwagę, że zagraliśmy w 2/5 normalnego składu zespołu.

Sergiusz StańczukPo nas, na swojej nowej gitarze, zagrał nasz kolega Sergiusz Stańczuk. Nie pisałbym o gitarze w tym miejscu, gdyby nie fakt, że jest to gitara zrobiona własnoręcznie przez Sergiusza. Miałem tą gitarę "w rękach" - cóż to jest za instrument, ech, od razu się można z nim zaprzyjaźnić, a jak się na niej gra... a jak brzmi... istny cud... Ciekawe jak to jest grać na własnej roboty instrumencie, no cóż mnie to niestety nie grozi, bo choć natura nie poskąpiła mi różnych talentów, to jednak gitary "wyskrobać" raczej nie umiem, dlatego posiłkować się muszę produktem, nieco skośnookim, bo koreańskim ;-) Sergiusz zagrał dwie własne kompozycje: "Pocztówka na niebo" i "Sumienie".

Nim na sali wybrzmiało echem "Sumienie", na scenie pojawili się Jacek Dziubel i Rafał Bazanek z Kielc.  KMT z TurkuZagrali dwa autorskie utwory Jacka, które muzycznie opracował Rafał.
Jako przedostatni wystąpił zespół KMT, który dla mnie był swoistym objawieniem. Zespół składa się z trzech artystów: śpiewającej Kasi Konciak i dwóch Pawłów (Paweł Grabara, Paweł Ciemniewski) grających na gitarach akustycznych. Zagrali dwa utwory: "Godzina między" do słów Jacka Podsiadło oraz "Zadupie" - słowa Lech Lament. Muzykę do obydwu tekstów skomponował Paweł Grabara. Mnie osobiście ich występ podobał się najbardziej ze wszystkich wykonawców, którzy pojawili się w sobotnim konkursie. Dobry tekst, fajna muzyka, intrygująca, nieco transowa, impresyjna i z pomysłem zaaranżowana, bardzo dobrze korespondująca
z tekstem. Perfekcyjne, ekspresyjne wykonanie, nic dodać, nic ująć. Trzymam za nich kciuki.

Później nastąpiła kilkunastominutowa przerwa spowodowana oczekiwaniem na ostatniego uczestnika sobotniego konkursu, czyli Martynę Ciecieręgę, która była jeszcze w drodze.
Martyna zaśpiewała dwie piosenki przy akompaniamencie swojego taty grającego na gitarze.

Opublikowany: 2006-11-22 19:00:00
Strony: