szukaj  |   kontakt

Bartek Dzikowski - SleepwalkingDGZZ - Zwody [2001]Monika Załoga - Po zmroku

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » Piosenka w PRL
Piosenka w PRL

„Dałeś mi Panie zbroję... Piosenka prawdziwa w życiu kulturalnym i społecznym PRL" - to tytuł konferencji, która odbędzie się w piątek, 16 grudnia na wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (początek o godz. 9). Okazją do naukowej refleksji o roli piosenki niepokornej w minionej niedawno epoce jest 30. rocznica dwóch wydarzeń - wprowadzenia stanu wojennego i zorganizowania I Przeglądu Piosenki Prawdziwej w Gdańsku (w sierpniu 1981 r.) - imprezy będącej odpowiedzią niezależnej kultury na oficjalne festiwale w Kołobrzegu, Opolu i Sopocie.

W programie znalazło się sporo wystąpień poświęconych twórczości Jacka Kaczmarskiego, bohaterami konferencji będą też m.in. Wojciech Bellon, Jan Kondrak, Krzysztof Daukszewicz, Karel Kryl i bardowie z byłego NRD - Wolf Biermann, Stephan Krawczyk i Klaus Jentzsch. Jeden z referatów będzie poświęcony piosenkom w obozach internowania.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału zarówno w samej konferencji, jak i w towarzyszącym jej koncercie, który rozpocznie się o godz. 19.30 w Ośrodku Kultury Ochoty, przy ul. Grójeckiej 75 w Warszawie. Wystąpią Jacek Kleyff, Piotr Bakal, Stanisław Klawe i Marek Majewski. Więcej o konferencji można przeczytać na stronie Wydziału Polonistyki UW, pod adresem www.polon.uw.edu.pl