szukaj  |   kontakt

Apolinary POlek - Ostatnia wędrówka Jasia HuśtawkiSzymon Zychowicz - Boże, który wieszMATEUSZ RULSKI - Idę w miasto

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2011 » Piosenka to możliwość... - relacja z koncertu Robert Kasprzycki Trio
Piosenka to możliwość... - relacja z koncertu Robert Kasprzycki Trio

W Teatrze Piosenki C.S. Impart wystąpił Robert Kasprzycki z zespołem. W kameralnym, trzyosobowym składzie zaprezentował piosenki premierowe i niezapomniane „Niebo do wynajęcia”. Robert Kasprzycki - gitara, wokal wraz z Tomaszem Hernikiem - puzon, akordeon, duduk i Pawłem Hebdą - gitara akustyczna był jednocześnie gawędziarskim gospodarzem udanego, czwartkowego wieczoru.

Dorota Olearczyk | 

Robert Kasprzycki określany jednym z najbardziej znanych reprezentantów polskiej piosenki autorskiej, po raz kolejny udowodnił, że zabawy słowem wypowiadanym- a nie tylko śpiewanym- to jego znak rozpoznawczy. Piosenka w wykonaniu Roberta Kasprzyckiego stała się możliwością, a nie koniecznością. Często puentowała dowcipny wywód myślowy, anegdotę, groteskową refleksję. Czasem była przerywana dopowiedzeniem aktualizującym, albo przedłużana solówką instrumentalną. Może taka jest nieunikniona konsekwencja wejścia na scenę polonisty (Robert Kasprzycki), a nawet dwóch (Tomasz Hernik).

Artystyczny efekt, jaki osiągnęło trio zarezerwowany jest dla nielicznych twórców. Robert Kasprzycki wraz z Tomaszem Hernikiem i Pawłem Hebdą do tej elitarnej grupy szczęściarzy należą. Czekam na kolejny koncert we Wrocławiu.

Opublikowany: 2011-12-07 20:54:48

fot. Julian Olearczyk