szukaj  |   kontakt

Jarek Wasik - Dotykanie Tomasz Rokosz - KolędaDorota Wasilewska - Ballada o smutnej szmacie

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2014 » Pieśniarze zadomowili się na Szewskiej wśród książek i instrumentów - kameralne koncerty i wernisaże
Pieśniarze zadomowili się na Szewskiej wśród książek i instrumentów - kameralne koncerty i wernisaże

Klub Pieśniarze na ul. Szewskiej 68a we Wrocławiu to przytulna, 34 metrowa siedziba Fundacji Pieśniarze, otwartej dla każdego, kto chce twórczo spędzić czas w kameralnych okolicznościach piosenki autorskiej, poetyckiej, poezji, prozy i sztuki. To doskonała przestrzeń na kameralne koncerty, odczyty poezji, dyskusje, pogawędki, a nawet wernisaże.

Dorota Olearczyk | 

Gospodarzem przytulnego pokoju wypełnionego książkami, gitarami, wiszącym nad sufitem kontrabasem, stojącym w rogu pianinem i sprawcą cotygodniowego twórczego zamieszania w bramie na Szewskiej jest Donat Kamiński. W piątki i soboty, czasem także w czwartki zaprasza na koncerty, wystawy i wernisaże z cyklu „Galerii Jednego Obrazu”.

18 stycznia 2014 udało nam się dotrzeć do klubu na kilka chwil przed godziną 19. Z trudem weszliśmy do środka w trakcie występu grupy Na Spokojnie, która koncertowała w klubie Pieśniarze także dzień wcześniej. Leszek Kopeć przywitał publiczność zgromadzoną w klubie i słuchaczy radia Szafir. Zobaczyłam ściany w książkach, wiszące lub stojące na półkach gitary, zawieszony na suficie kontrabas, płomyki świec i zadowolone twarze klubowiczów. Poczułam ciepło dmuchawy i przyjazną atmosferę wieczoru u Pieśniarzy.

Tego dnia, oprócz Włodka Mazonia z zespołem, na Szewskiej gościła Katarzyna Małek- doktorantka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. W „Galerii Jednego Obrazu” prezentowała swoją pracę pt. „Bridge” z cyklu „Miejska sieć”.

Klub Pieśniarze działa we Wrocławiu od niedawna i tymi słowami zaprasza w swoje kameralne progi: „Zapraszamy wszystkich wolnych ludzi, ludzi dobrej woli, liryków i ich przyjaciół... Przybywajcie do nas z: cudownych manowców, ciemnych uliczek własnych zmartwień, z beztroskich szos, szerokich łanów, ze szczytów rozpaczy, z przytulnych domów, strażniczych wież...”

Opublikowany: 2014-01-25 04:00:00

foto: Julian Olearczyk