szukaj  |   kontakt

Jacek Gutry - Tyci taci senDąbrówka - Majewski - Kołysanka dla d...Dąbrówka - Majewski - Monolog niesłyszących się

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2010 » Paweł Szymański nagrywa nową płytę!
Paweł Szymański nagrywa nową płytę!
Paweł Szymański kończy nagrywanie swojej nowej, drugiej już płyty. Nagrania powstają w PRO–Studio w Polskim Radiu Olsztyn pod czujnym uchem realizatora Ryszarda Szmita. Płyta zatytułowana "Uroda zdarzeń" będzie zawierać dwanaście piosenek w stylistyce folk/bluesa. Ukaże się w sierpniu nakładem Flower Records, a koncert promocyjny planowany jest na 25 września w rodzinnym mieście Pawła – Lidzbarku. Tak, jak na debiutanckiej płycie Pawła Szymańskiego ("Król wątpliwości", 2009 Flower Records), w nagraniach uczestniczyli wspaniali goście: perkusista Maciej Ostromecki, gitarzysta Jędrzej Kubiak, a także Jacek Wąsowski na mandolinie.
Paweł Szymański w studio


W wywiadzie udzielonym Bożenie Kuć z portalu Bluesonline.pl, Paweł tak charakteryzuje nową płytę: „Staram się zachować równowagę pomiędzy formą i treścią, to jednak są piosenki, a nie płyta z instrumentalnymi popisami. Najważniejsze jest śpiewanie i przekaz słowny, więc muzycy mają pomagać, a nie zagłuszać śpiewaka. Mam dobrą dykcję, więc będzie czytelne każde słowo, a dźwięki grane przeze mnie i moich kolegów nie będą przeszkadzać w odbiorze. Tak sobie wymyśliłem…”. W jedenastu utworach słychać będzie Gibsona L-0 z 1933 roku! Jest to gitara z małym korpusem, z delikatnym ożebrowaniem płyty górnej, niesamowicie głośna i świetnie sprawdzająca się w stylistyce fingerpicking – nowy nabytek Pawła. Jędrzej Kubiak zagrał w kilku utworach na dobro lap steel i starym, przedwojennym rezofonie National Triolian. W trzech utworach Paweł wykorzystał harmonijkę ustną, na której zagrał w starym bluesowym stylu, opierając się na patentach Sonny Boya Williamsona I.


Paweł Szymański „Uroda zdarzeń"
P&C 2010 Flower Records, FCD 025
Dystrybucja: Fonografika
PREMIERA: sierpień 2010r.

kontakt z Artystą:
http://www.pawelszymanski.olw.pl/
link do wywiadu dla Bluesonline.pl:
http://bluesonline.pl/content/view/527/18/


informacja prasowa

Komentarze