szukaj  |   kontakt

Andrzej Wawrzyniak - Podzielimy się milczeniem
Andrzej Wawrzyniak - W małej kawiarni
Daniel Gałązka - Kiedy się Bóg pochylił

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Osiecka - koncert
"Osiecka - koncert" czyli odkrycie interesującego duetu...
Tego lata kilkakrotnie zasiadałam na widowni amfiteatru w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. Gospodarz tego miejsca, czyli Ośrodek Kultury im. S. Żeromskiego, zadbał o ciekawy program koncertów.
Ania Ozdobińska | 

Margita Ślizowska i Marcin KołaczkowskiJako studentkę, za każdym razem cieszyła mnie adnotacja odnośnie wolnego wstępu... Może to być jeden z powodów tego, że widownia nigdy nie świeciła pustkami, a publiczność stanowiła reprezentację czterech pokoleń. Oczywiście w takiej sytuacji trzeba liczyć się z tym, że akurat w najbardziej nastrojowe piosenki, w momencie największego napięcia, ze szwajcarską precyzją wedrze się płaczem jakieś 'bezbrzeżnie wzruszone' niemowlę. Albo z tym, że kilkuletnie dzieci będą radośnie biegać pod sceną, ganiane dziarsko przez swoich rodziców. Owszem to rozprasza uwagę... Mimo wszystko - popieram. W ten sposób dzieci uczą się czym jest koncert, muzyka na żywo... Oczywiście, że można spędzić całą niedzielę zalegając wspólnie przed telewizorem. Nikomu nie przeszkadzać. Tylko po co?

Margita ŚlizowskaSam amfiteatr jako miejsce koncertów ma moim zdaniem dwa słabe punkty. Po pierwsze, ma (jak na moje, osobiste uszy) kiepską akustykę. Po drugie, scena i widownia są od siebie znacznie oddalone, a ja lubię nie tylko słuchać, ale także patrzeć. Dla zobrazowania problemu powiem, że oglądając zdjęcia
z niedawnego koncertu Czyżykiewicza byłam niezwykle zdumiona - okazało się, że kilka utworów śpiewał i grał w okularach (to dość niecodzienny widok), a z widowni w ogóle nie było widać, żeby je zakładał. Myślę sobie: "Przecież nie jestem 'krecikiem'! Jestem dalekowidzem! Mam 120 % nadwzroczności!"

Dobrze. Powiedziałam co wiedziałam. "Czasami człowiek musi, inaczej się udusi". Teraz mogę już spokojnie przejść do głównego wątku... Otóż przyczyną mojej ostatniej, letniej wyprawy do amfiteatru stał się "Weekend poetycki na Woli", Margita Ślizowska i Marcin Kołaczkowskiktóry miał miejsce w dniach
18 - 19 sierpnia 2007. W sobotę mieliśmy okazję usłyszeć Mirka Czyżykiewicza, a w niedzielę o godz. 19.00 odbył się "Osiecka - Koncert". Na ów niedzielny koncert złożyły się znane i nieznane piosenki Agnieszki Osieckiej z muzyką K. Gaertner,
S. Krajewskiego, W. Korcza, J. Mikuły, J. Satanowskiego oraz A. Zielińskiego. Na scenie wykonali je Margita Ślizowska
i Marcin Kołaczkowski, którym towarzyszył zespół pod kierunkiem Urszuli Borkowskiej w składzie: Urszula Borkowska (piano), Konrad Kubicki (gitara basowa), Piotr Maślanka (perkusja), Marcin Kukieła (gitara) i Wojciech Kidoń (kongi, instrumenty perkusyjne). Podczas koncertu wykorzystano także fragmenty książek A. Osieckiej: "Rozmowy w tańcu" oraz "Galeria potworów".

Opublikowany: 2007-10-03 06:00:00
Strony: