szukaj  |   kontakt

Anita Rożek - SyzyfD.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądźJerzy Dziedziczak - Pamięci innych poświęcam

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2017 » OPPA 2017 - zapowiedź
OPPA 2017 - zapowiedź

Zapraszamy na 35. międzynarodowy festiwal bardów OPPA, który odbędzie się w Warszawie w dniach od 18 do 26 listopada 2017 r. Aż 9 dni trwać będzie to największe w Polsce forum pieśniarzy, którzy są zarazem autorami i kompozytorami swoich utworów. Dwudniowy konkurs, recitale zaproszonych gości, specjalny program poświęcony Leonardowi Cohenowi, tradycyjny koncert galowy „Premiery i Interpretacje”, recital gwiazdy i wreszcie scena offowa – to wszystko będzie można zobaczyć i usłyszeć w warszawskich ośrodkach kultury i studiach radiowych od 18 do 26 listopada.

OPPA rozpocznie się w sobotę 18 listopada koncertem przesłuchań półfinałowych Konkursu. Każdy z uczestników wykona dwa utwory z własnym tekstem i własną muzyką, a Rada Artystyczna wybierze spośród nich najlepszych, którzy wystąpią następnego dnia czyli w niedzielę 19 listopada w Wielkim Finale. Wówczas, gdy obradować będzie Jury, wystąpi ubiegłoroczny laureat Grand Prix im. Jonasza Kofty, ukraiński bard Anatol Gvozdecki. Obydwa koncerty konkursowe odbędą się w Domu Kultury Śródmieście, przy ulicy Smolnej 9 w Warszawie (wejście od Alej Jerozolimskich).

W poniedziałek 20 listopada w klubie Gniazdo Piratów przy ul. Ogólnej 5 będzie można usłyszeć i zobaczyć zasłużonych przedstawicieli turystycznego oblicza piosenki autorskiej, krakowską grupę „Kociołek”. Zespół istnieje już blisko 50 lat i stworzył takie turystyczne hity, jak: Od Turbacza, Jesień w górach, Pusto w Gorcach, Wrzesień, Biegłaś zboczem i wiele innych. Będzie dużo wspólnego śpiewania.

We wtorek 21 listopada w Piwnicy na Wójtowskiej Tomasz Kordeusz swym recitalem będzie promował wydaną w ub. roku autorską płytę pt. „Jedwabiście”.

W środę 22 listopada w Bielańskim Ośrodku Kultury swe recitale dadzą: Łukasz Majewski z piosenkami ze swej nowej płyty pt. „Niebajka” oraz Marek Andrzejewski z programem zapowiadającym jego najnowszy album „Lublimania”.

W czwartek 23 listopada Festiwal przeniesie się do Ośrodka Kultury Ochoty, gdzie przedstawiony zostanie specjalnie przygotowany program słowno-muzyczny poświęcony zmarłemu w ubiegłym roku światowej sławy bardowi kanadyjskiemu, poecie, prozaikowi i kompozytorowi, twórcy poetyckich ballad, które na trwałe weszły do kanonu światowego dziedzictwa pieśni literackiej, Leonardowi Cohenowi.
Wystąpią: Justyna Bacz, Dominika Świątek, Piotr Bakal, Andrzej Ozga i Stanisław Waszak. Czytać będzie Krystyna Czubówna, a akompaniować zespół pod kierownictwem Rafała Grząki.

W piątek 24 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się tradycyjny Koncert Galowy pt. „Premiery i Interpretacje OPPA 2017”. W pierwszej części swe premierowe utwory, a w drugiej części polskojęzyczne wersje pieśni znanych zagranicznych bardów zaprezentują: Piotr Bakal, Marek Bartkowicz, Andrzej Brzeski, Jacek Gutry, Krzysztof Jurkiewicz, Jacek Kleyff, Tomasz Kordeusz, Michał Lonstar, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Jerzy Mamcarz, Andrzej Ozga, Basia Stępniak-Wilk, Grzegorz Tomczak i Małgorzata Wojciechowska. W czasie koncertu premier publiczność będzie wybierać najlepszą jej zdaniem piosenkę, a zwycięzca tego plebiscytu otrzyma specjalnie wygrawerowaną kryształową statuetkę. W drugiej części koncertu usłyszymy również piosenki-laureatki plebiscytu publiczności z lat 1998-2016. Cały koncert poprowadzi Basia Stępniak-Wilk, a wykonawcom akompaniować będzie zespół pod kierownictwem Piotra Matuszczyka.

W sobotę 25 listopada w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi jeden z legendarnych rosyjskich bardów pokolenia Okudżawy, osiemdziesięciojednoletni Julij Kim, który w czasach sowieckich miał zakaz występów pod własnym nazwiskiem, a dziś jego dyskografia obejmuje ponad 20 pozycji. Jego utwory są zamieszczone w prawie wszystkich antologiach pieśni autorskiej oraz w wielu antologiach współczesnej poezji rosyjskiej.

W niedzielę 26 listopada na zakończenie Festiwalu art-club praCoVnia gościć będzie scenę otwartą oFF OPPA. W tym kilkugodzinnym maratonie piosenkarskim mają szansę wystąpić, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia się, ci którzy chcą zaprezentować się w szerszym repertuarze niż był możliwy w konkursie, którzy nie zdecydowali się jeszcze na start w oficjalnym konkursie lub nie zostali zakwalifikowani. Przewidziane są też występy gościnne organizatorów i jurorów OPPA.

Maraton oFF OPPA tradycyjnie prowadzi Tomasz Drachal.

Więcej informacji można znaleźć na stronie OPPY.