szukaj  |   kontakt

Łukasz Jakubowski - SzczuczarzKuba Pałys - Jeśli wola TwaJacek Gutry - Piosenka o samej rzeczy

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Oranżeria 2008
XIII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2008” cd.

Wieczorne spotkania z piosenką autorską, czyli Koncert Laureatów oraz występ Gwiazdy Festiwalu – w tym roku koncert dała Ewa Błaszczyk – od lat cieszą się wielką popularnością wśród mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Sala Widowiskowa jest zawsze wypełniona po brzegi, co nas, wykonawców, oraz organizatorów festiwalu bardzo cieszy. To bardzo miłe, gdy oprócz uczestników konkursu oraz jurorów – bo na przesłuchania przychodzi zwykle niewiele osób –, posłuchać nas przychodzą inni ludzie, tak sami z siebie, bo najzwyczajniej w świecie lubią ten rodzaj muzyki...

Zaproszeni do Koncertu laureatów zaśpiewali po jednej piosence, wyznaczonej przez Jana Kondraka, prowadzącego wieczorną ucztę z piosenką autorską, po czym na scenie pojawił się Jan Poprawa i odczytał protokół z XIII Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria 2008”.

Werdykt jury:

I miejsce - Dominika Barabas z Lądka Zdroju
II miejsce - Anna Kossakowska z Torunia oraz Krzysztof Nowak z Lublina
III miejsce - Michał Konstrat z Warszawy

Wyróżnienia w postaci zaproszenia do Koncertu Laureatów otrzymali:

Magdalena Kaczor z Radzynia Podlaskiego
Anna Kędzia z Wielunia
Piotr Kajetan Matczuk z Ełku
Robert Wardeński z Wiednia

Statuetka „Aniołka” im. Agaty Budzyńskiej, za poszukiwanie optymizmu oraz za jasny i pozytywny przekaz, powędrowała w ręce Dominiki Barabas.

Anna KossakowskaOceniać swoich znajomych jakoś tak głupio i niezręcznie, tym bardziej, że ekspert ze mnie żaden, ale napisać, co mi się podobało, nie będzie chyba grzechem zbyt wielkim, a i miło się pewnie zrobi tym, których wysiłek i pracę się docenia poprzez oklaski i uznanie, no i miłe słowa. O zwyciężczyni konkursu, Dominice Barabas, pisałem już przy okazji I Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie i zdania swojego nie zmieniam. Według mojej oceny wygrała bezapelacyjnie i jak najbardziej zasłużenie. Piosenki Cień i A gdyby Bóg nucę sobie po dziś dzień. Bardzo ciekawie zabrzmiał RobertPiotr Kajetan Matczuk Wardeński, któremu na gitarze klasycznej towarzyszył Jurek Rawik. Zaprezentowane przez nich dwa utwory Coś o przemijaniu oraz Farsa miały swój niepowtarzalny klimat i energię, a całości dopełniał nietuzinkowy i rzadko spotykany głos, brzmiący w rejestrach mocno basowych. Nie sposób nie wspomnieć o lekkich i przyjemnych utworach Piotra Kajetana Matczuka, które pięknie przyozdobił dźwiękami skrzypiec Marcin Skaba. Zawodzące, jękliwe i przejmujące solówki dodały piosenkom dużo uroku i blasku, szczególnie w piosence Marzenia.

Oranżeria” bardzo fajną imprezą jest, ma swój klimat, o który dbają niezmiennie od wielu lat organizatorzy Spotkań. Z wielką przyjemnością wracam do tego miejsca, a i Wam polecam wpaść kiedyś i samemu posłuchać…

Opublikowany: 2008-09-24 16:10:00
Strony:
notka o autorze ...

Michał Konstrat - absolwent filologii rosyjskiej, zawodowo działa w branży motoryzacyjnej z zamiłowania autor, kompozytor, gitarzysta, wokalista. Prywatnie troskliwy ojciec małej Dominiki ....

Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 5,08