szukaj  |   kontakt

Michał Łanuszka - On pragnie szaty niebiosTomasz Rokosz - Dla HemingwayaAdsu - Teatr

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2008 » Oranżeria 2008
XIII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2008”
W dniach 29-30 sierpnia 2008 roku odbyły się w Radzyniu Podlaskim XIII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2008”. Jest to impreza, której nie trzeba chyba nikomu ani specjalnie przedstawiać, ani przybliżać jej walorów. Od wielu lat cieszy się uznaniem wśród uczestników i nie tylko. Duża sala widowiskowa, dobre nagłośnienie i warunki na scenie, sprawna obsługa, wierna publiczność radzyńska – to niewątpliwie główne atuty tego festiwalu. W tym roku nie było inaczej.
Michał Konstrat | 

W Radzyńskim Ośrodku Kultury i Rekreacji przy ul. Jana Pawła II zameldowałem się chyba jako ostatni z konkursowiczów. „No tak! Jak zwykle. Ci, co mają najbliżej, przyjeżdżają jako ostatni” - powiedziały z uśmiechem Panie z rejestracji, wręczając mi plakietkę i program konkursu. Potem krótka próba na scenie, chwila oddechu w holu po 3-godzinnej jeździe samochodem, no i przejrzenie listy uczestników. Przejrzenie listy to podstawa. Bo, trzeba Ci wiedzieć, Czytelniku, że na festiwale nie jeździ się tylko dla nagród czy sławy, ale po to, by spotkać się z przyjaciółmi. Przyjaciółmi, których widzi się tylko na tego typu przeglądach piosenki. Są to spotkania często nieoczekiwane, często bardzo rzadkie, ale za to jakże przyjemne. I przyjaciele są to niezwykli, no bo gdzie znajdziecie na Dominika Barabasco dzień tylu ludzi naraz, kochających to samo, co i Wy?... W korytarzu śmignęła znajoma twarz Jarka Zonia, miło było zobaczyć Dominikę Barabas, z którą poznałem się na I Festiwalu Piosenki Innej w Lubawie. Znajomych może niezbyt wielu w tym roku zawitało do Radzynia, nie mniej jednak z wielką satysfakcją zamieniłem z nimi słów parę. Tylko parę, gdyż usłyszeliśmy Panią konferansjer, zapowiadającą właśnie pierwszego uczestnika przesłuchań. Udać się więc na salę wypadało i szacunek oddać tym, którzy odwagę mieli stanąć w szranki z lodowatym spojrzeniem podmiotu jurorskiego, w którym zasiadł w tym roku nie byle kto… Jan Poprawa (przewodniczący), Jan Kondrak i Ewa Błaszczyk, to nazwiska wiele wszak mówiące…

Anna KędziaW części konkursowej udział wzięli: Włodzimierz Stepuro z Gdyni, Robert Wardeński z Wiednia, Krzysztof Nowak z Lublina, Grzegorz Makarewicz ze Świdnicy, Michał Konstrat z Warszawy, Dominika Barabas z Lądka Zdroju, Piotr Kajetan Matczuk z Ełku, Magdalena Kaczor z Radzynia Podlaskiego, Małgorzata Boryczka z Kozienic, Anna Kędzia z Wielunia, Anna Kossakowska z Torunia i Wojciech Bajer z Olkusza.

Przesłuchania przebiegły bardzo sprawnie i bez większych problemów. Kilku wykonawcom zdarzyły się wpadki, pomyłki, ale to rzecz normalna. Po zakończonej części konkursowej Jurorzy udali się na naradę, a uczestnicy mieli możliwość porozmawiania ze sobą przy wspólnym obiedzie w pobliskiej restauracji. Po dwóch godzinach została ogłoszona lista osób, które zostały zakwalifikowane do Koncertu Laureatów.

Opublikowany: 2008-09-24 16:10:00
Strony:
notka o autorze ...

Michał Konstrat - absolwent filologii rosyjskiej, zawodowo działa w branży motoryzacyjnej z zamiłowania autor, kompozytor, gitarzysta, wokalista. Prywatnie troskliwy ojciec małej Dominiki ....

Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 5,08