szukaj  |   kontakt

Daniel Gałązka - KochanaApolinary POlek - Woła mnie SłońceDariusz Rubin - Deszcz

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » Oranżeria - Radzyń Podlaski 2009
XIV Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską "Oranżeria" 2009 - Radzyń Podlaski 28-29 sierpnia 2009 - cd

Protokół z posiedzenia jury XIV Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską "Oranżeria 2009":

Jury w składzie:

Jan Poprawa - przewodniczący, Krystyna Prońko, Jacek Musiatowicz

po wysłuchaniu 9 wykonawców przyznała następujące nagrody:

I miejsce - nie przyznano;

II miejsce - nagroda w wysokości 1500zl i nagroda rzeczowa dla Rafała Kowalewskiego z Koszalina;

III miejsce - nagroda w wysokości 1000zl nagroda rzeczowa dla Ewy Nowak z Siedlec;

Wyróżnienie specjalne: statuetkę „Aniołka" im. Agaty Budzyńskiej za piosenkę Zapałki, nagrodę w wysokości 250zl oraz nagrodę rzeczową otrzymała Monika Parczyńska ze Strzeszkowic Dużych. Monika została również nominowana do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Nominacja do Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej „Bazuna" oraz nagroda w wysokości 250zl przypadła Adrianowi Markiewiczowi z Chrzanowa.

Anna Kedzia 02A moje spostrzeżenia... Z najciekawszymi tekstami przyjechała w tym roku Monika Parczyńska. Jej smutne Filiżanki  i Zapałki zdecydowanie wyróżniały się na tle pozostałych piosenek autorskich. Jej występ był także dowodem na to, że nie trzeba się wcale drzeć w mikrofon i wydobywać z siebie, ile tylko się da, by odnieść pożądany efekt. Delikatność brzmieniowa była prawdziwsza niż techniczne rzemiosło, z którym coraz częściej mamy do czynienia na literackiej scenie. Same wartości piosenek zanikają gdzieś na rzecz wykonawstwa. Tym bardziej więc cieszy sukces Moniki. Najlepsze interpretacje cudzych wierszy należały do Rafała Kowalewskiego, który brawurowo zaśpiewał Podłogo, błogosław Mirona Białoszewskiego i niezwykle subtelnie podszedł do Ulicy Sarg Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Najsilniejszy i chyba najciekawszy głos faktycznie należał do Ewy Nowak. Poza tym wypada wspomnieć o młodej Annie Kędzi, która od poprzednich Spotkań poczyniła duże postępy wokalne i dobrze poradziła sobie z niebanalną muzyką jej instruktora Marka Dery. Mnie została przypięta łatka weterana, co chyba nie było w ostatecznym rozrachunku żadnym komplementem, no bo co to za weteran, który nawet wyróżnienia nie dostajeJ Co najwyżej kiepskich lotów...

Opublikowany: 2009-09-24 16:09:20
Strony:
notka o autorze...
Michał Konstrat - absolwent filologii rosyjskiej, zawodowo działa w branży motoryzacyjnej z zamiłowania autor, kompozytor, gitarzysta, wokalista. Prywatnie troskliwy ojciec małej Dominiki...
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 3,70
Komentarze
Data:
 2009-11-24 10:27:13
Autor:
 ja też tam był
Treść:
 A co to znaczy "...elektryk K. Prońko został nadany obligatoryjnie"?
e-mail:
 
Data:
 2009-11-06 20:02:16
Autor:
 zyga
Treść:
 Rafale,rozumiem...! Ale ty zrozum tych którzy przyjeżdzają na na dobry obiad, a komentrz banalny...
e-mail:
 
Data:
 2009-11-03 04:51:25
Autor:
 Rafał Kowalewski
Treść:
 Hm, sympatycznie się to czyta. Dodaję na swoje usprawiedliwienie - elektryk pani Prońko został nadany obligatoryjnie, totez jedyne co mi pozostało, to odnaleźć się w tej scenerii :)

Pozdrawiam
e-mail:
 deraph@o2.pl
Data:
 2009-10-01 08:10:57
Autor:
 ten, który widział
Treść:
 prawdę piszesz Michale... a czy jest to samobój... chyba nie... to raczej wspomnienie za świetnością imprezy i pragnienie powrotu do jej dobrych tradycji- za rok będzie lepiej! Trzeba mieć nadzieję :)
e-mail:
 
Data:
 2009-09-29 16:11:04
Autor:
 D.J. Krajzega
Treść:
 Właśnie! Pan Michał jest fajny i powinien dostawać nagrody, a komentarze powinny być konstruktywne. A jajecznica własnej roboty jest najlepsza.
e-mail:
 
Data:
 2009-09-28 07:06:31
Autor:
 KID
Treść:
 Kocham komentarze tego typu człowieku jeżeli nie potrafisz konstruktywnie skomentować tekstu Pana Michała to nie pisz nic i bedzie to o wiele cenniejsze od idiotyzmów w tym stylu...
e-mail:
 
Data:
 2009-09-27 21:49:04
Autor:
 scolim
Treść:
 Michale,jeżeli lubisz ten festiwal,to tym tekstem steliłeś sobie samobuja.A może najzwyczajniej ten artykuł jest wyrazem niezadowolenia z werdyktu... :)
e-mail: