szukaj  |   kontakt

Przemysław Bogusz - Piosenka o Doktorze ...Agata Gałach - Toast pożegnalnyTomasz Rokosz - Kolęda

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » Oranżeria - Radzyń Podlaski 2009
XIV Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską "Oranżeria" 2009 - Radzyń Podlaski 28-29 sierpnia 2009

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską "Oranżeria" w Radzyniu Podlaskim, znane, lubiane, cenione, wyczekiwane, najwyraźniej przechodzą kryzys. Jako aktywny uczestnik Spotkań na przestrzeni kilku ostatnich lat, muszę stwierdzić, że z roku na rok impreza ta cieszy się coraz mniejszą popularnością. 

Michał Konstrat | 

Monika Parczynska 03W tegorocznej edycji Spotkań wzięło udział tylko 9 wykonawców! Byłem już na wielu imprezach tego typu, ale nigdy nie spotkałem się z tak niską frekwencją, jaka się przytrafiła w tym roku w Radzyniu. Jest to o tyle zaskakujące, że jeszcze niedawno ten festiwal tętnił życiem i zjeżdżały się tutaj całe tabuny ludzi. W internacie aż huczało od śpiewów, na koncertach był zawsze komplet publiczności. Słowem, Radzyń był prawdziwą przystanią dla piosenki z tekstem. Jeśli dodać, że w gronie laureatów wszystkich Spotkań znaleźli się m.in.: Beata Osytek, Piotr Rogucki, zespół „Nic Wielkiego", Marcin Styczeń, Dominik Rogalski, Bartosz Kalinowski, Grupa AVA, czy Marcin Skrzypczak, a niezapomnianymi koncertami raczyli nas Jarosław Wasik, Mirosław Czyżykiewicz, Lubelska Federacja Bardów, zespół RAZ DWA TRZY, Sambor Dudziński, Wojciech Młynarski, Stare Dobre Małżeństwo i inni, to nie sposób nie zadać sobie pytania, dlaczego impreza o tak wielkich tradycjach po prostu ginie nam w oczach...?

Nie byłem na piątkowym koncercie monograficznym, składającym się z piosenek Jonasza Kofty. Nie byłem także na sobotnim koncercie Krystyny Prońko. Nie nocowałem w internacie. Byłem za to na obiedzie, przysługującym uczestnikom konkursu, który okazał się smaczny i obfity. Moje refleksje na temat Spotkań dotyczą tylko części konkursowej, w której miałem okazję się zaprezentować.

Rafal Kowalewski 03Czy jedną z przyczyn słabej frekwencji może być fakt, że z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji pożegnał się w 2006 roku Adam Świć, główna siła napędowa radzyńskich Spotkań? Czy o ewentualnym kryzysie „Oranżerii" może świadczyć nieobecność na tegorocznych Spotkaniach samego Jana Kondraka - człowieka, który z radzyńskimi Spotkaniami związany był od początków ich istnienia i którego nazwisko jest wizytówką festiwalu? Czy tak niska frekwencja w konkursie to efekt nakładania się w tym samym terminie kilku innych festiwali piosenki literackiej? Prawda leży zapewne gdzieś pośrodku... A może to tylko zbieg okoliczności... Organizatorzy upatrują małą ilość zgłoszeń w wirusie, który zaatakował podobno ich stronę WWW na kilka dni przed upłynięciem terminu ich nadsyłania. Niewykluczone, że to miało faktycznie jakiś wpływ na zaistniałą sytuację. Tylko co będzie, jeśli w przyszłym roku zgłosi się jeszcze mniejsza liczba osób? Czy Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską wytrzymają próbę czasu?.. Szczerze mówiąc, nie chciałbym doświadczyć tej chwili, bo ja bardzo lubię przyjeżdżać do Radzynia i jakoś nie wyobrażam sobie sierpnia bez Oranżerii. Poetycka Dolina w Warszawie. Muzyczna Zohylina w Bukowinie Tatrzańskiej. Festiwal Piosenki Wartościowej w Elblągu. Wszystkie te imprezy nałożyły się na siebie i prawdopodobnie zadecydowały o niekorzystnym dla Radzynia podziale liczby uczestników.

Opublikowany: 2009-09-24 16:09:20
Strony:
notka o autorze...
Michał Konstrat - absolwent filologii rosyjskiej, zawodowo działa w branży motoryzacyjnej z zamiłowania autor, kompozytor, gitarzysta, wokalista. Prywatnie troskliwy ojciec małej Dominiki...
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 3,70
Komentarze
Data:
 2009-11-24 10:27:13
Autor:
 ja też tam był
Treść:
 A co to znaczy "...elektryk K. Prońko został nadany obligatoryjnie"?
e-mail:
 
Data:
 2009-11-06 20:02:16
Autor:
 zyga
Treść:
 Rafale,rozumiem...! Ale ty zrozum tych którzy przyjeżdzają na na dobry obiad, a komentrz banalny...
e-mail:
 
Data:
 2009-11-03 04:51:25
Autor:
 Rafał Kowalewski
Treść:
 Hm, sympatycznie się to czyta. Dodaję na swoje usprawiedliwienie - elektryk pani Prońko został nadany obligatoryjnie, totez jedyne co mi pozostało, to odnaleźć się w tej scenerii :)

Pozdrawiam
e-mail:
 deraph@o2.pl
Data:
 2009-10-01 08:10:57
Autor:
 ten, który widział
Treść:
 prawdę piszesz Michale... a czy jest to samobój... chyba nie... to raczej wspomnienie za świetnością imprezy i pragnienie powrotu do jej dobrych tradycji- za rok będzie lepiej! Trzeba mieć nadzieję :)
e-mail:
 
Data:
 2009-09-29 16:11:04
Autor:
 D.J. Krajzega
Treść:
 Właśnie! Pan Michał jest fajny i powinien dostawać nagrody, a komentarze powinny być konstruktywne. A jajecznica własnej roboty jest najlepsza.
e-mail:
 
Data:
 2009-09-28 07:06:31
Autor:
 KID
Treść:
 Kocham komentarze tego typu człowieku jeżeli nie potrafisz konstruktywnie skomentować tekstu Pana Michała to nie pisz nic i bedzie to o wiele cenniejsze od idiotyzmów w tym stylu...
e-mail:
 
Data:
 2009-09-27 21:49:04
Autor:
 scolim
Treść:
 Michale,jeżeli lubisz ten festiwal,to tym tekstem steliłeś sobie samobuja.A może najzwyczajniej ten artykuł jest wyrazem niezadowolenia z werdyktu... :)
e-mail: