szukaj  |   kontakt

Judyta Wenda - WołanieD.Barabas P.Stefanowska & Widmo - Obok siądźJacek Gutry - Tyci taci sen

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


strona główna » relacje z imprez » rok 2010 » I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej - Opatów 2010
I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej - Opatów 30 V 2010
30 maja 2010 r. w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury odbył się po raz pierwszy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej. Gwiazdą festiwalu była Wolna Grupa Bukowina.
Renata Zybała | 
 Do zmagań konkursowych w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło dziesięć zespołów z całej Polski: Beciaki, Fok, Pod wiatr, Jedynka, Remedium, Dlaczego, Memories, Patrycja Rozmus i Jakub Janik, Małgorzata Skarba, Aleksandra Praga i Patryk Krajewski. Uczestnicy mogli korzystać jedynie z własnego akompaniamentu. Jury w składzie Zdzisław Staniszewski (Dyrektor Opatowskiego Ośrodka Kultury, muzyk); Dariusz Jurkowski (Dyrektor Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, muzyk); Jarosław Czub (inspektor ds. promocji Urzędu Miasta i Gminy) oraz Barbara Kasińska(kierownik Radia Opatów) przy ocenie brało pod uwagę między innymi walory głosowe, muzykalność, indywidualność artystyczną oraz dobór repertuaru. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników i burzliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Pierwsze miejsce w drugiej kategorii konkursowej zdobył zespół Beciaki ze Studia Piosenki w Suwałkach. Pierwsze miejsce w trzeciej kategorii konkursowej przypadło grupie FOK z Kielc, natomiast drugie miejsce w trzeciej kategorii otrzymał zespół Pod wiatr z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wszystkim bardzo się spodobał zwycięski FOK, który podobno niedługo ma wydać pierwszą płytę. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Opatowski Ośrodek Kultury w Opatowie, Biuro Turystyczne DARTUR oraz Urząd Miasta i Gminy Opatów. Nie lada atrakcją dla zespołów była przygotowana niespodzianka w postaci zwiedzenia podziemnej trasy turystycznej. Warto wspomnieć o Regionalnej Rozgłośni Radio Opatów, które mieści się w budynku Opatowskiego Ośrodka Kultury. Zespoły występujące na festiwalu mają szansę promować swoja działalność w ramach wywiadu czy też materiału dźwiękowego z imprezy.

 Gwiazdą festiwalu była Wolna Grupa Bukowina. Zespół ten, powstały w latach 70-tych XX wieku jest jednym z najważniejszych w Polsce przedstawicieli nurtu poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Założył go Wojciech Belon, legendarna postać, poeta i kompozytor lwiej części utworów tejże formacji. Wolna Grupa Bukowina zaprezentowała się w półtora godzinnym programie i została ciepło przyjęta przez opatowska publiczność, o czym świadczyły liczne bisy. Zakończeniem festiwalu było wspólne ognisko uczestników i organizatorów w malowniczych okolicznościach przyrody pod Klimontowem. W tym roku termin opatowskiego festiwalu kolidował z datą OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju, jednak organizatorzy zapowiadają w przyszłym roku podobnego błędu nie popełnić.

Opublikowany: 2010-06-14 16:48:51
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 3,00
Komentarze
Autor*:
Treść*:
e-mail:
Proszę przepisać poniższy kod z obrazka*: