szukaj  |   kontakt

Daniel Gałązka - KochanaKatarzyna Brzozowska - O miłości ani słowaRafał J. I. Kowalewski - Podłogo błogosław

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."


strona główna » relacje z imprez » rok 2009 » OF im. Wojtka Belona - Busko-Zdrój 2009
II OF im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” Busko-Zrój 29-31 maja 2009 cd.

Kiedy wracałem do Kraśnika, byłem mocno zauroczony i podniesiony na duchu, co wynikało nie tylko z mojej obecności w gronie laureatów. Okazało się, że opinie o Festiwalu im. Wojtka Belona wcale nie były przesadzone. Byłem już uczestnikiem wielu większych i mniejszych imprez tego typu, więc jakiś tam ogólny obraz na tzw. „ruch festiwalowy” zdążyłem sobie wyrobić. W mojej prywatnej klasyfikacji festiwalowej umieściłem Busko w „pierwszej lidze”, obok m.in. Radomskiej „Łaźni” i szczególnie mi bliskich Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską.

Spowodował to nie tylko wysoki poziom organizacyjny, techniczny i artystyczny festiwalu, ale przede wszystkim zaangażowanie organizatorów. To oni swoją życzliwością, ofiarnością i pracowitością stworzyli bardzo ciepłą, przyjacielską atmosferę wśród wykonawców - atmosferę, którą udało się przenieść aż na dodatkowy koncert laureatów następnego dnia w Kielcach. Nieocenione zasługi ma tu Andrzej Żądło – Dyrektor Festiwalu, człowiek o energii wulkanu, sercu gorącym jak lawa oraz godnej polecenia i pozazdroszczenia serdeczności dla świata i ludzi. Z garstką wolontariuszy i z fachową pomocą BSCK w Busku Zdroju potrafił dotrzeć do świadomości sponsorów, widzów i uczestników festiwalu, rewanżując im się możliwością przeżycia wielu wzruszeń i zacnej rozrywki. A ja po raz kolejny uwierzyłem, że w niewielkim mieście można robić wielkie rzeczy - trzeba tylko (i aż) chcieć!

P.S. Rangę i poziom festiwalu kształtowały też codzienne koncerty gwiazd, a gwiazdozbiór w tym roku tworzyli: „Grupa Wołosatki”, Grzegorz Turnau i Piotr Bukartyk. Rozmowę z Przewodniczącym Jury i z niektórymi uczestnikami festiwalu oraz krótką relację telewizyjną można obejrzeć po uruchomieniu niżej podanego linka: http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=4013

 

Opublikowany: 2009-07-03 19:32:44
Strony:
OF im. Wojtka Belona - Busko-Zdrój 2009
JKadis przy pomniku WBelonaandrzej zadlo dyrektorczlowiek na ksiezycu kielce
jacek kadis krasniklukasz jemiola lublinnie jest zle Ilza
pod jednym dachem lodzsloneczne trampy busko