szukaj  |   kontakt

Przemysław Bogusz - Ostatnia korespondencjaGabriela Lencka - Mój MisiuJacek Kadis - Piosenka do lustra

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2012 » Odległości - nowa płyta DGZZ
Odległości - nowa płyta DGZZ

Nowa płyta DGZZ pod tytułem „Odległości" ukazała się 24 listopada 2012 roku. Trzy lata po wydaniu przez wydawnictwo Sonic Records pierwszego krążka zespołu wytwórnia po raz drugi prezentuje nagrania artystów. Tym razem zespół proponuje słuchaczom swoją pierwszą studyjną płytę. Poprzedni, koncertowy krążek „Dotykam dachów" z 2009 roku cieszy się wciąż sporą popularnością wśród fanów. Repertuar zarejestrowany na „Odległościach" powstawał od 2009 roku. W przeciwieństwie do poprzedniej płyty, na której znalazły się teksty kilku autorów, „Odległości" to zapis trzynastu piosenek spółki autorskiej Brymas-Gałązka.

Nagrania pokazują przemianę, jaką przeszedł zespół od 2009 roku. „Odległości" to płyta gitarowa z charakterystycznym brzmieniem gitary elektrycznej. Brzmienie zespołu kształtowało się od łagodnej piosenki poetyckiej do brzmienia bliskiego rockowym klimatom. DGZZ udało się jednocześnie zawrzeć, obok zdecydowanie riffowych utworów, takich jak np.„Błędnik", „Niewłasność" subtelniejsze brzmieniowo, nagrane z użyciem gitary klasycznej „Między narodzinami", „Ze mną trzeba o rozstaniu", czy nagrane w duecie przez Daniela Gałązkę i Macieja Regulskiego „To nieważne prawie". Teksty zawarte na płycie to wiersze i piosenki Piotra Brymasa, poety, który debiutował w 2005 roku tomikiem „Śpiewnik Ojca Ineczki". Współpraca Daniela i Piotra rozpoczęła się w 1997 roku i z początku tej współpracy pochodzi najstarszy na płycie utwór „To nieważne prawie". Pozostałe teksty powstawały na bieżąco lub pochodzą z wydanego w 2009 roku tomiku „Dotykam dachów". W przygotowaniu jest kolejny tomik Piotra Brymasa, który będzie miał tytuł „Świat Odległości”.

Piosenki zawarte na płycie sprawdziły się podczas wielu koncertów, jakie DGZZ zagrał w ostatnim czasie. Utwory zyskały popularność i rozpoznawalność w miejscach, gdzie koncertował zespół.

Koncert w Parku Skaryszewskim w Warszawie