szukaj  |   kontakt

Dariusz Rubin - MaskaradaDariusz Rubin - PociągDariusz Wasilewski - Chodze i pytam

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

Mężczyzna z zakolami - Łukasz Majewski

"Mężczyzna z zakolami" to tytuł debiutanckiej płyty Łukasza Majewskiego. W skład programu wchodzi szesnaście autorskiech piosenek.

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » aktualności » 2011 » Nowa płyta Jarosława Wasika "NIE DOTYKAJ"
Nowa płyta Jarosława Wasika "NIE DOTYKAJ"

13 IX 2011r będzie miała premiera nowego albumu Jarka Wasika pt. "Nie dotykaj". Płyta zawiera 13 utworów, w tym 11 nowych kompozycji z muzyką Igora Przebindowskiego, Roberta Cichego i Tomasza Ordaszewskiego do słów Jarosława Wasika. Krążek został zrealizowany przez Andrzeja Karpia i Przemysława Gorlasa, a producentem muzycznym albumu jest Igor Przebindowski.

Muzycznie nowa płyta nawiązuje do dotychczasowej twórczości artysty, znajdą się na niej piosenki liryczne z poetyckim przesłaniem, ale nie zabraknie również nieco zaskakujących akcentów – takim z pewnością będzie nowa wersja przeboju "Nastroje" (Nas dwoje, nas troje) wykonana przez Mikę Urbaniak w nieco funkowo-hiphopowej wersji czy zaśpiewany przez Jarosława Wasika w wersji smooth, standard "Miłość ci wszystko wybaczy".

W porównaniu z poprzednimi płytami artysty, wzbogacone zostało również instrumentarium. Poza zespołem złożonym z perkusji, gitar i instrumentów klawiszowych, usłyszymy na niej również kwartet smyczkowy, akordeon czy trąbkę. Lata doświadczeń scenicznych skłoniły artystę do śmielszej interpretacji utworów, dlatego płyta ta stanowi kolejny doskonały ślad drogi scenicznej Jarosława Wasika.

JAROSŁAW WASIK

Urodzony 1 sztyccznia 1971 r. w Prudniku w województwie opolskim. Koziorożec. Ukończył Studium Wokalne w Gliwicach i Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich - kulturoznawstwo - w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Z wykształcenia aktor-wokalista i kulturoznawca, z zamiłowania dziennikarz, autor tekstów. Mieszka w Warszawie i Opolu.

Jest laureatem konkursu "Debiuty" KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i wielu innych festiwali. Jego autorski utwór „Nastroje" przez wiele tygodni gościł w pierwszej dziesiątce radiowo-telewizyjnego plebiscytu „Muzyczna Jedynka". Wydał trzy autorskie płyty: „Nastroje", „Zielony z niebieskim" i „Fabryka nastrojów".