szukaj  |   kontakt

Agata Gałach - Jak kamień
Katarzyna Brzozowska - O miłości ani słowa
Andrzej Wawrzyniak - W małej kawiarni

Ślad po człowieku

Po wielu latach od nagrania, wreszcie ukazała się ta płyta. Płyta będąca podsumowaniem dotychczasowego okresu w twórczości oraz otwierająca nowy okres... Jaki to okres? Tego nikt nie wie, nawet autor ;-)

Zmyślony

„Zmyślony" to długo wyczekiwany, debiutancki album Marcina Skrzypczaka - gitarzysty, pieśniarza, kompozytora i autora tekstów."

Miszung

to tytuł najnowszej płyty zespołu Chwila nieuwagi. Miszung to śląski termin oznaczający mieszaninę, harmider, rozgardiasz czy bałagan. Wg. zespołu, takie cechy nosi właśnie ta płyta - jest stylistycznie i gatunkowo zróżnicowana.


PATRONATY
TROMBITA 2018

YAPA 2018

Moja Wolności 2018

NieBajka Łukasza Majewskiego

"Podróż"


strona główna » relacje z imprez » rok 2007 » Koncert Noro Lim
"Miejcie odwagę..." w trzeciej odsłonie
20 października po raz kolejny w Sanktuarium Błogosławionej Anieli Salawy w Sieprawiu
(w Starym Kościele) miał miejsce urokliwy koncert. Spektakl pod tytułem "Miejcie odwagę...", według scenariusza i reżyserii Ewy Akšamović i Rafała Alickiego przyciągnął tradycyjnie sporą ilość widzów.
E.M.M.A | 

Spektakl, którego tytuł zaczerpnięty jest ze słów Ojca Świętego Jana Pawła II, wykonywany jest w Sanktuarium po raz trzeci. Co roku jednak podkreśla inną myśl. Dwa lata temu,
w roku śmierci Ojca Świętego całość poświęcona była Jego pamięci. Rok później spektakl swoim przekazem stanowił pomost pomiędzy nauką Jana Pawła II, a pracą Benedykta XVI. Motywem przewodnim tegorocznej edycji spektaklu "Miejcie odwagę..." była miłość, podkreślona parafrazą zaczerpniętą z poezji Justyny Trembeckiej: "Z miłości powstałeś, do miłości wrócisz".

Na spektakl złożyły się muzyka instrumentalna i utwory wokalne wykonane przez zespół Noro Lim, recytacje poezji Justyny Trembeckiej w wykonaniu autorki, recytacje poezji Ewy Akšamović w wykonaniu Radosława Budzowskiego (Koło Teatralne Gimnazjum
w Sieprawiu) i ballady kontemplacyjne zaprezentowane przez Janusza Grzesza. Szczególne wrażenie na widzach zrobił radosny i żywiołowy chór dziecięcy, złożony
z uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej w Łyczance oraz Szkoły Podstawowej
w Olszowicach, kierowany przez Rafała Alickiego. Magii całemu przedsięwzięciu dodała oprawa multimedialna przygotowana przez Wiktora Tarczyńskiego (Gimnazjum
w Sieprawiu). Całość wykonania, nad którą czuwały dostojnie przesiąknięte od lat modlitwą i śpiewem mury Starego Kościoła, złożyła się na koncert o niepowtarzalnej atmosferze.

Po koncercie, nad którym patronat medialny sprawowały TVP3, RadioArt oraz Gazeta Myślenicka, widzowie mieli okazję – kontynuując niejako akcję z poprzedniej niedzieli - wspomóc Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Członkowie Rady Uczniowskiej Gimnazjum w Sieprawiu przy tej okazji zebrali na ten cel 256 zł.

Opublikowany: 2007-10-24 17:10:00
Noro Lim - Koncert z okazji Dnia Papieskiego
Noro Lim - dzień papieskiNoro Lim - dzień papieskiNoro Lim - dzień papieski
Noro Lim - dzień papieskiNoro Lim - dzień papieskiNoro Lim - dzień papieski